Policjanci z Pragi Północ publikują zdjęcia osób poszukiwanych w związku z napaścią na mężczyznę przy przystanku autobusowym w rejonie Dworca Wileńskiego. Napastnicy podeszli do przechodnia i bez wyraźnej przyczyny zaczęli go bić – uciekli spłoszeni przez świadków zdarzenia. Jak podaje policja, mieli ze sobą dużego, czarnego psa w typie doga niemieckiego.

Policjanci z północnopraskiego wydziału kryminalnego prowadzą czynności w związku z pobiciem, do którego doszło w dniu 22 sierpnia br. Mężczyźni o nieustalonej dotąd tożsamości napadli na pokrzywdzonego na przystanku autobusowym w rejonie Dworca Wileńskiego. W toku wykonanych czynności, policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, z wizerunkami tych osób.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa VI prowadzą czynności w sprawie pobicia 31-letniego mężczyzny w dniu 22 sierpnia 2019 roku na przystanku autobusowym przy w rejonie Dworca Wileńskiego.

Około godziny 20:55 pokrzywdzony oczekiwał na przystanku autobusowym (w kierunku Marek) przy Dworcu Wileńskim. Zauważył dwóch nieznanych mężczyzn i kobietę z dużym czarnym psem – najprawdopodobniej dogiem, prowadzonym na charakterystycznych czerwonych szelkach. Do tych osób, na rowerach górskich dojechało dwóch kolejnych mężczyzn. Mężczyźni ci podeszli na przystanek autobusowy i bez wyraźnej przyczyny, zaczęli bić i popychać pokrzywdzonego. Po kilkunastu uderzeniach, spłoszeni przez przechodniów, uciekli w nieznanym kierunku.

Przeprowadzone przez policjantów czynności w tej sprawie, pozwoliły ustalić wizerunki mężczyzn, którzy mogą mieć bezpośredni związek z tym pobiciem.

Pierwszy mężczyzna – wiek około 25 lat, normalnej sylwetki, średniego wzrostu, miał czarne krótkie włosy, okulary korekcyjne, ubrany był w czerwoną bluzę z kapturem, czarne krótkie spodenki, czarne buty, na ramieniu miał plecak koloru czarnego. Prowadził czarnego dużego psa – prawdopodobnie doga, którego trzymał na czerwonych szelkach i smyczy.

Drugi mężczyzna – wiek około 25 lat, szczupłej sylwetki, wysoki, włosy ciemny blond, ubrany w czarny t-shirt, czarne spodnie i czarne buty.

Trzeci z mężczyzna – przyjechał na rowerze typu górskiego kol. czarnego, jest w wieku około 20 – 25 lat, normalnej budowy ciała, miał włosy ciemne krótkie, ubrany był w szarą koszulkę i niebieskie jeansy.

Czwarty mężczyzna również poruszał się na rowerze górskim kol. srebrnego, jest w wieku około 20 lat, szczupłej sylwetki, miał włosy ciemne, ubrany był w szarą bluzę, czarną koszulkę oraz szare krótkie spodenki.

Każdy, kto dysponuje jakimiś informacjami o tych osobach, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami wydziału kryminalnego, w siedzibie jednostki przy ulicy Jagiellońskiej 51, tel. (22) 603 84 29, (22) 603 75 55, powołując się na numer sprawy l.dz. KR-I-5644/19.

Informacje można przekazać pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl

KSP

Zobacz również: