Napadli na pocztę i wpadli

0

Szczecińscy policjanci, w toku śledztwa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, ustalili i zatrzymali 5 podejrzanych o rozbój w placówce pocztowej przy ul. Struga w Szczecinie. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 24 listopada br. w godzinach popołudniowych. Do punktu pocztowego wtargnęło dwóch zamaskowanych sprawców, trzymających w rękach przedmioty przypominające broń palną. Zastraszyli obsługę i zażądali wydania pieniędzy. Ze znaczną ilością gotówki uciekli z miejsca zdarzenia.

Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Szczecinie, a śledztwo nadzorem objęła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Zabezpieczone ślady i przede wszystkim ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania odpowiedzialnych za to przestępstwo. Zebrano materiał dowodowy wskazujących na udział w rozboju nie tylko dwóch napastników, ale jeszcze innych powiązanych z nimi osób.

Do zatrzymań doszło w tym samym czasie na terenie województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. W zatrzymaniach kryminalnych wspomagali funkcjonariusze z AT.

Dwóch podejrzanych zatrzymano w Świnoujściu, kiedy zjechali busem z promu ze Skandynawii.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Za rozbój grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Alicja Śledziona

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ