Catherine Rose Holzman wspólnie z siostrą Ritą Callanan toczały sądową batalię w związku ze sprzedażą budynku klasztoru Niepokalanego Serca Marii w mieście Los Feliz (Kalifornia), należącego do Archidiecezji Los Angeles. Siostry przestały korzystać z budynku w 2011 roku.

Władze archidiecezji postanowiły sprzedać posiadłość Katy Perry i zakupić dla zakonnic emerytek willę w Kalifornii. Transakcja nie doszła do skutku. Zakonnice wbrew decyzji archidiecezji sprzedały budynek wraz z działką w Los Feliz Danie Hollister – miejscowej projektantce i restauratorce. Wtedy Katy Perry i archidiecezja skierowały sprawę do sądu.  Zakonnice nie otrzymały też poparcia Watykanu, który zatwierdza sprzedaż każdej nieruchomości wartej ponad 7,5 mln dolarów.

Siostry Callan i Holzmanby nie chciały, aby dawny budynek ich zakonu w mieście Los Feliz trafił w ręce artystki, uznawanej powszechnie za satanistkę. Uważały, że nie jest tego godna

Perry chce w budynku klasztoru otworzyć hotel i zamieszkać w nim.

89-letnia siostra Catherine Rose Holzman zmarła nagle podczas rozprawy sądowej. Dokładna przyczyna jej śmierci nie została jeszcze ustalona.

Kilka godzin przed śmiercią w ostatnim telewizyjnym wywiadzie zwróciła się do Kate Perry, aby zakończyła trwający od kilku lat spór. — Proszę, przestań. To co robisz nie przynosi nikomu nic dobrego — błagała zakonnica.

res

Zobacz również: