NAUKOWCY: Nasze dusze, nie umierają – wracają do wszechświata

0

Naukowcy odkryli, że kiedy dana osoba zostaje uznana za „martwą klinicznie”, to wówczas jej dusza powraca do wszechświata i nadal żyje wiecznie.

Według amerykańskiego fizyka, doktora Stuarta Hameroffa i fizyka matematycznego Rogera Penrose, ludzka dusza jest jak oprogramowanie, które jest obsługiwane przez komputer kwantowy w mózgu.

Podobno, kiedy istoty ludzkie są martwe klinicznie, mikrotubule w mózgu tracą swój stan kwantowy, ale wciąż są w stanie zachować informacje w nich zawarte.

Ta teoria została ostatnio nakreślona w programie „The the Wormhole” The Scientific Channel, w którym dr Hameroff wyjaśnia:

– Powiedzmy, że serce przestaje bić, krew przestaje płynąć; mikrotubule tracą swój stan kwantowy. Informacja kwantowa w mikrokanulesach nie jest zniszczona, nie może zostać zniszczona, a jedynie rozprowadza się i rozprasza w całym wszechświecie. Jeśli pacjent jest reanimowany, odrodzony, ta kwantowa informacja może wrócić, a pacjent mówi: „Byłem blisko śmierci”. Jeśli pacjent umrze, to możliwe, że ta kwantowa informacja może istnieć poza ciałem, być może w nieskończoność, jako dusza.

Słowa Hameroffa sugerują, że ludzkie dusze, to znacznie więcej niż interakcje neuronów w mózgu.

Uczony zgromadził tysiące dowód na istnienie reinkarnacji

Źródło

BRAK KOMENTARZY

  1. Próbują się naókofcy rehabilitować bo tak zabrnęli w kaczą dupę nauki że u zwykłych ludzi stracili autorytet i zainteresowanie.Stąd właśnie mamy odkrywców typu płaska Ziemia.To właśnie efekt błądzenia oficjalnej nałóki

  2. To ,że jest energia, która żyje po śmieci klinicznej czlowieka, to wierzę .. można ją nazwać duszą.Ale czy przechodzi reinkarnację czy rozpływa się w blasku światła do którego ma dążyć .. tego nikt nie wie.

  3. Wiemy, wiemy, od półtora wieku. Takie badania były robione, rozmawiano bardzo dużo z duchami, które udzielały informacji. Podkreślę – z inteligentnymi istotami duchowymi, które po śmierci wcale się nie rozmyły we wszechświecie. Jest na ten temat masa opracowań naukowych. Trzeba się zainteresować spirytyzmem (tak wyśmiewanym, bo przecież nie daj Boże ludzie dowiedzieliby się prawdy), zapraszam do odwiedzenia strony wydawnictwa spirytystycznego Rivail.

  4. Zauważmy, że nie napisano jakiego wyznania byli Ci naukowcy oraz kto sponsorował ich badania. Te dwie informacje w 90% uzasadnią dlaczego szukali duszy :D. Znalazłam wesołe wyznanie ateistyczne powstałe oficjalnie w 1973 r. Wspólnota ta wierzy w naukę a nie cuda ani duszę jako element nadprzyrodzony i istnieje również w Polsce. Zatem według Przesłania od tych co przybyli z nieba dla raelian jest energia, która po uwolnieniu traci wszelką tożsamość. Zaś zniszczenie zwłok sprawia, że również wracają one w postaci cząsteczek do wszechobecnej nieskończoności. Jedynie pamięć i świadomość trafia na bieżąco poprzez przekaźnik do superkomputerów, gdzie są przechowywane najprościej mówiąc jako dane. Dla umysłów przeciętnych ludzi naszych czasów te trzy procesy są trudne do pojęcia, a co dopiero kilka tysięcy lat temu gdy tworzono popularne dziś religie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ