Uczony zgromadził tysiące dowód na istnienie reinkarnacji

0

Jeden z największych zbiorów danych naukowych zawierających  dowody na istnienie  reinkarnacji należy do zmarłego doktora Iana Stevensona – urodzonego w Kanadzie, amerykańskiego psychiatry, który przez pięćdziesiąt lat pracował w University of Virginia School of Medicine i przewodniczył wydziałowi psychiatria od 1957 do 1967 r.

Był badaczem zjawiska zwanego „pamięcią poprzedniego życia” oraz przeżyć związanych z pograniczem życia i śmierci. Zajmował się też problematyką związaną z przeżyciami emocjonalnymi ludzi, którzy utracili bliską osobę.

Dr Stevenson nie polegał na hipnozie, aby sprawdzić, czy dana osoba miała poprzednio inne życie, ale zamiast tego wybrał tysiące przypadków dzieci, które spontanicznie pamiętały wcześniejsze  życie.

Reluctant-messenger.com donosi: „Dr Ian Stevenson stosuje to podejście, ponieważ spontaniczne wspomnienia z przeszłości mogą być badane za pomocą ściśle naukowych protokołów. Hipnoza, choć przydatna w badaniu przeszłych żyć, jest mniej wiarygodna z czysto naukowego punktu widzenia. Aby zebrać swoje dane, dr Stevenson metodycznie dokumentuje wypowiedzi dziecka z poprzedniego życia. Następnie identyfikuje zmarłą osobę, którą dziecko pamięta, i weryfikuje fakty z życia zmarłego, które pasują do pamięci dziecka. Ma nawet cechy znamionowe i wady wrodzone, a także rany i blizny zmarłego, potwierdzone dokumentacją medyczn(…)”.

Dr Stevenson poświęcił ostatnie czterdzieści lat życia dokumentacji naukowej wspomnieniom z przeszłości dzieci z całego świata. Ma w swoich plikach ponad 3000 przypadków. Wiele osób, w tym sceptyków i uczonych, zgadza się, że te przypadki dają najlepsze dowody na reinkarnację.

Według specjalistów dane doktora Stevensona są perfekcyjne. Jest lekarzem i miał wiele prac naukowych na swoim koncie, zanim zaczął badania paranormalne. Był szefem Wydziału Psychiatrii na Uniwersytecie w Wirginii, a także dyrektorem Wydziału Studiów Osobowości Uniwersytetu w Wirginii.

WIĘCEJ TU

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ