Gang sześciu 19-24-letnich pakistańskich imigrantów został aresztowany  w Atenach w zeszłym tygodniu.  Bandyci zostali oskarżeni o usiłowanie zabójstwa napad i rabunki na turystach.

Sześciu mężczyzn atakowało głównie młode pary turystów, które chodziły późno w nocy w pobliżu Akropolu.

Banda przy użyciu noży atakowała w ciemnościach zaskoczone turystów. Jeśli napotkali opór swoich potencjalnych ofiar, wówczas bandyci nie wahali się dźgać nożami i niekiedy poważnie ranić turystów.

Ich bandyckie akcje zaczęły się dwa miesiące temu.  Członkowie bandy działali razem, zaskakiwali i otaczali swoje ofiary, a następnie groźbą zmuszali do oddania telefonów, pieniędzy i kosztowności.

Jak dotąd zarzuca się im jedno usiłowanie zabójstwa, popełnione 3 marca oraz trzy rozboje w sumie na dziesięciu ofiarach.

Podczas policyjnej operacji aresztowano dwunastu pakistańskich obywateli za paserstwo, usuwanie śladów przestępstwa oraz za naruszenie ustawy o broni.

Stolica Grecji przygotowuje się w lecie do przyjęcia milionów turystów z całego świata i na pewno ta wiadomość będzie kolejnym ciosem dla turystyki w tym mieście.

ses