Jak donosi brytyjski dziennik The Mirrow na Filipinach doszło do kolejnego ślubu z niepełnoletnią dziewczyną. Organizacja Girls Not Brides przekazała niepokojące informacje na temat zawierania małżeństw w tym kraju.

Zagraniczne media donoszą, iż 48-letni mężczyzna Abdulrzak Ampatuan poślubił niemal 4-krotnie młodszą od siebie dziewczynkę. Co więcej Filipińczyk ma już swoje dzieci, które są w wieku dziewczynki. Będzie ona zmuszona do przejęcia obowiązki opieki nad nimi. Jak się okazuje Ampatuan oczekuje, iż będzie miał potomstwo z dziewczynką, kiedy ta ukończy edukację w wieku 20 lat. Warto dodać, że dziewczynki, której tożsamości media jednak nie podają jest już jego piątą żoną.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

Do ślubu doszło już 22 października tego roku, jednak informacja o tym wpłynęła do mediów zaledwie kilka dni temu. Ceremonia odbyła się w mieście Mamasapano w prowincji Maguindanao. Do sieci trafiło kilka mrożących krew w żyłach zdjęć, na których mężczyzna miał całować dziewczynkę w policzek. Jak The Mirrow miał on powiedzieć: ” Cieszę się, że ją znalazłem i spędzam z nią dni opiekując się moimi dziećmi”.

Girls Not Brides: 15 proc. dziewcząt wychodzi za mąż przed 18. rokiem życia

Niemal nie do wyobrażenia jest przepaść pomiędzy takim krajem jak Filipiny a krajami europejskimi pod względem przestrzegania praw człowieka. Organizacja Girls Not Brides ma na celu ostatecznie wyeliminować na świecie małżeństwa wśród dzieci. Przeszkodą często jest niestety wiara, która w wielu krajach dopuszcza się je, a nawet nakłania.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Na Filipinach w prowincji Maguindanao niemal 83 proc. wyznawców stanowią muzułmanie. Nie we wszystkich, lecz w niektórych rejonach Filipin małżeństwa z dziećmi wciąż są dopuszczalna, kiedy dziewczynka wejdzie w okres dojrzewania, tj. kiedy pojawi się u niej pierwsza miesiączka.

Według danych organizacji GNB około 15 proc. dziewcząt wychodzi za mąż przed 18. rokiem życia, A kolejne 2 proc. przed ukończeniem 15. lat.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

„Izolowane, pozbawione wolności dziewczynki często są pozbawione władzy. Odbierane im jest podstawowe prawo do zdrowia, edukacji i bezpieczeństwa. Panna młoda, która jest dzieckiem nie jest gotowa ani fizycznie, ani emocjonalnie, by zostać żoną i matką” – komentuje organizacja GNB.

ŹRÓDŁO: The Mirrow, ofeminin.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ