Izraelska policja została sfilmowana, uprowadzając i strzelając do palestyńskich studentów na okupowanym Zachodnim Brzegu.  

Tajni agenci z izraelskiej policji, udając dziennikarzy, zaatakowali kampus Uniwersytetu Birzeit, bijąc i aresztując wielu studentów bez wyraźnego powodu

 Electronicintifada.net: „Uniwersytet poinformował w środę wieczorem, że dwóch studentów zostało rannych przez izraelskich agentów w czasie strzelaniny i są leczeni w szpitalu”.

Uniwersytet Birzeit  potępił   „barbarzyński atak”. Władze uczelni stwierdziły, że napaść była nieodłączną częścią „systematycznego niszczenia palestyńskiego systemu edukacji przez Izrael”.

Podczas incydentu, według uniwersytetu, uczniowie i strażnicy kampusu skonfrontowali się z siłami okupacyjnymi, ale żołnierze izraelscy zamknęli strażników w ich kwaterach.

Uniwersytet opublikował film na YouTube, pokazujący kilku izraelskich agentów bijących i kopiących jednego ze studentów i wymachujących bronią u kierunku innych osób.

Uniwersytet napisał również na Twitterze, że: „siły izraelskie porywają studenta uniwersytetu, i strzelają w kampusie w biały dzień”.

Izraelski związek dziennikarzy  potępił  izraelskich agentów za podszywanie się za dziennikarzy, mówiąc, że zagraża to prawdziwym reporterom wykonującym swoją pracę w terenie.

iet