Po zgłoszeniu jego postu na Facebooku przez grupę Internethaatrecherche, 64-letni mężczyzna jest obecnie ścigany za „nienawiść przeciwko grupie ludności”.  Według prokuratora mężczyzna popełnił przestępstwo, wzywając innych do trenowania samoobrony, aby chronić się przed przemocą ze strony imigrantów.

Johan Åkesson napisał: „Zanim będzie za późno, proponuję tym, którzy sądzą, że są w stanie bronić tego kraju, dołączyć do klubów strzeleckich, klubów samoobrony, klubów karate czy czegoklwiek innego”.

Prokurator, Jonas Martinsson, podjął teraz decyzję o ściganiu mieszkańca Göteborgu z powodu tak zwanej „nienawiści wobec grupy ludności”. Johan Åkesson jest również ścigany za pisanie hasla „Stop Islam” na Facebooku, i za wpis „Wszystko jest dozwolone dla muzułmanina, o ile dręczy on „niewiernych”. Teraz sąd ma ocenić, czy te wpisy powinien być określony, jako zbrodnia i czy tym samym 64-latek zostanie ukarany.

Podczas przesłuchania mężczyzna zaprzeczył „zbrodniom”, ale przyznał, że napisał posty: – Chodzi o samoobronę. Nie napisałem niczego, co podburza ludzi, aby zaczęli uderzać w innych ludzi. Nie mam nic przeciwko muzułmanom i mam kilku przyjaciół, którzy są muzułmanami. To nie o to chodzi. Chodzi o islam i Koran, które nie mają takich samych wartości jak my, to jest coś zupełnie innego. W Koranie jest powiedziane, że wszyscy niewierni zostaną zabici- dodał.

źródło