Zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego czytającego „Atlas kotów” wywołały zainteresowanie nie tylko w Polsce. Turecki portal  Daily Sabah  opublikował informację o Jarosławie Kaczyńskim czytającym w Sejmie „Atlas kotów”. „Najpotężniejszy polski polityk czyta atlas kotów w parlamencie” – napisano na tym portalu.  Do informacji dołączono jednak zdjęcie Lecha Kaczyńskiego. W tej sprawie interweniował poseł PiS Dominik Tarczyński.

Przypomnijmy że w trakcie piątkowego posiedzenia Sejmu prezes PiS został uchwycony przez fotoreporterów podczas lektury Atlasu Kotów. Zdjęcie czytającego Kaczyńskiego jest upubliczniane i komentowane m.in. na portalach społecznościowych.

Informował o tym również turecki „Daily Sabah”. Powołując się na agencję AP, „Daily Sabah” napisał, że „Kaczyński znany jest jako miłośnik kotów, przez lata miał własne koty i pomagał bezdomnym”. W materiale pojawiło się zdjęcie, które przedstawiało Lecha Kaczyńskiego. Interweniował w tej sprawie poseł PiS Dominik Tarczyński.   „Więc tak wygląda wiarygodność „Daily Sabah”. Nie macie pojęcia o Polsce i naszych politykach. To zdjęcie przedstawia Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Użyjcie Google… i mózgów” – napisał polityk.

Wpis na profilu tureckiego dziennika zniknął z Twittera, dziennikarze poprawili również zdjęcie w artykule.

ea