SOCHACZEW: Lis wszedł do kanalizacji

0

Dzikie zwierzęta na ogół radzą sobie doskonale nawet w środowisku dla nich nieprzyjaznym. Zdarza się jednak, że nie są w stanie przewidzieć pewnych okoliczności.

Tak też się stało podczas wykonywania przyłącza kanalizacji sanitarnej przy jednej z sochaczewskich ulic. Zdumieni robotnicy ujrzeli  w wykopie lisa. Mocno zdezorientowane zwierzę siedziało w jamie utworzonej przez dwie nitki przygotowanych pod rury rowków. Dalej przejść nie mogło, bo dookoła ziemia. Z kolei wrócić do wyjścia lis najwyraźniej nie miał ochoty, bo byli tam ludzie, nie mniej zdezorientowani i nieco przestraszeni. Nieczęsto zdarza się takie spotkanie twarzą w twarz. Poza tym nikt nie wiedział, jaki jest stan rudzielca – zdrowy, czy tez może chory. Wciąż przecież pojawiają się ostrzeżenia o wściekliźnie roznoszonej między innymi przez lisy.

Wykonawcy przyłącza wezwali więc na pomoc strażaków. Tak się jakoś bowiem składa, że straż pożarna nie tylko gasi pożary, zabezpiecza miejsca wypadków i ratuje ich ofiary. Ekstremalnym wyzwaniem jest też odbieranie porodów, a nieco lżejszego kalibru działaniem ratowanie zwierząt z rozmaitych opresji. W minioną środę pomocy potrzebowali zarówno ludzie, jak i dzikie zwierzę.

Dzięki naprędce przygotowanemu urządzeniu, udało się lisa wyciągnąć z wykopu. Był cały i zdrowy, choć mocno wystraszony, więc strażacy odwieźli go do lasu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ