Aktorka Hollywood, Angelina Jolie oznajmiła w miniony wtorek, że państwo islamskie używa gwałtów jako broni wojennej na skalę, której nigdy dotąd nie widziano.  Aktorka wezwała do bardziej zdecydowanych  działań przeciwko islamistom.
Jolie jest specjalnym wysłannikiem Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) i aktywnym promotorem walki z wykorzystaniem przemocy seksualnej w konfliktach wojennych. Gwiazda powiedział, że państwo islamskie używało gwałtów jako taktyki wojennej  i wezwała Zachód  do  „bardzo zdecydowanej odpowiedź”.
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, tysiące kobiet i dziewcząt zostało uprowadzonych, zgwałconych i sprzedawanych do niewoli seksualnej przez państwo islamskie.
– Najbardziej agresywna grupa terrorystyczna w dzisiejszym świecie  wykorzystuje gwałty jako punkt odniesienia do swojego terroru i sposobu niszczenia społeczności i rodzin –  powiedziała Jolie przed brytyjską komisją parlamentarną.
Jolie, która wspólnie z byłym brytyjskim sekretarzem spraw zagranicznych Williamem Hague, zainicjowała w 2012 roku akcję zapobiegania przemocy seksualnej w konfliktach wojennych, mówiła o zgwałconych dziewczętach, które spotkała w strefach wojennych.  Jak choćby 13-letnią dziewczynkę iracką, którą powiedziała, że wielokrotnie ją zgwałcono i sprzedano za 26 funtów.

Mówiąc w brytyjskim parlamencie o przemocy seksualnej Jolie powiedziała, że ​​państwo islamskie w Syrii i Iraku traktuje  gwałty  „jako politykę”.
– To co tam zobaczyliśmy, tego nie widzieliśmy nigdy wcześniej  – powiedział aktorka i dodała. – Przywódcy terrorystów mówią do swoich bojowników:  „Powinieneś to zrobić, prosimy cię o gwałty, bo to jest droga do budowania państwa islamskiego”. Są to zbrodnie, które popełniają niemal wyłącznie mężczyźni,  to dzieje się od lat. I nikt temu się nie sprzeciwia. Mężczyźni, przywódcy świata mają do odegrania kluczową rolę w rozwiązaniu tego problemu  – zauważyła  Jolie.
es/Reuters

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli chce się poprawy stanu skóry podatnej na zmiany trądzikowe, olej z konopi wydaje się obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem. Jego zaletą jest to, że nie wywołuje podrażnień skóry oraz zatykania się porów. Zawartość w oleju konopnym kwasu linolowego na poziomie 60 procent sprawia, że pomaga normalizować produkcję sebum, czyli naturalnego lubrykanta naszej skóry. Sebum ma skórę nawilżać, bez zatykania porów. Gdy w naszej diecie jest za mało kwasu linolowego, sebum jest bardziej klejące, twardsze, staje się wągrem lub inną zmianą. Regularne stosowanie oleju konopnego pozwala tego uniknąć.
    Jak stosować?
    Olej konopny można stosować wewnętrznie, czyli spożywać na łyżeczce, albo zewnętrznie, poprzez wcieranie w skórę. W pierwszym przypadku zaleca się spożywanie 1-2 łyżeczek dziennie. Ta dawka jest w zupełności wystarczająca. Jak długo stosować? Nie ma jednej odpowiedzi. Trzeba obserwować, w jakim tempie nasza skóra zmienia się na lepsze, u każdego czas trwania tego proces może się nieco różnić.
    Jeśli chodzi o zewnętrzne stosowanie oleju konopnego, najpierw należy zwilżyć twarz ciepłą wodą, nałożyć niewielką ilość oleju na twarz, wmasować go, a następnie osuszyć twarz ręcznikiem. Wystarczy wykonywać taki zabieg raz dziennie. Zaczerwienienia, swędzenie i inne dolegliwości skórne powinny stopniowo ustępować. Uwaga, olej przynosi ulgę również w przypadku ukąszeń owadów! olej konopny i inne produkty z konopi znajdziecie na http://www.konopiafarmacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ