Zmarł Mohamad Gadaffi, malezyjski nastolatek, któremu amputowane obydwie nogi. Stało się to  po o wielokrotnym pobiciu przez ochroniarza w prywatnej islamskiej szkole.

Matka chłopca, Felda Wani Ahmad, twierdziła, że ​​jej 11-letni syn, został wielokrotnie pobity przez ochroniarza w szkole z internatem.

Dodała, że jej syn błagał ją, aby zabrać go z tej szkoły, ponieważ nie mógł dłużej wytrzymać  kar, jakie mu tam zadawano.

– 31 marca odwiedziłem mojego syna i postanowiłam zabrać go, ponieważ wyglądał na bardzo słabego i zmartwionego –  powiedziała kobieta dziennikarzom, dodając, że jej syn miał wówczas także gorączkę.

Jak się okazało Gadaffi miał zakrzepy w obu nogach, co doprowadziło do ​​ich amputacji. W efekcie chłopiec zapadł w śpiączkę. A w tym tygodniu umarł w szpitalu.

Dyrekcja  szkoły broni się twierdząc, że Mohamad sam uderzył się w nogi: – Uważamy, że jest to prawdopodobne, i  mogło doprowadzić do pogarszającego się stanu chłopca. Nie ma już potrzeby wskazywać palcem innych winnych, obwinić szkolę i jej pracowników.

Mimo tego ochroniarz oskarżony o bicie chłopca został aresztowany.

Wiele wyjaśnia lektura  pamiętnika chłopca. Wyłonił się z niej ponury obraz islamskiej szkoły, gdzie bicie uczniów jest na porządku dziennym.  Niestety nie są to incydenty jednorazowym, i dotyczą niemal wszystkich uczniów.

nes