Kilka dni temu odbyła się gala z okazji 25-lecia Super Expressu. Honorowym gościem jubileuszu był prezydent Andrzej Duda, któremu Doda wręczyła spontanicznie kawałek tortu. Jednak niezbyt kompletny strój piosenkarki, nadmiernie rozbudził fantazje niektórych dziennikarzy. I natychmiast objawili się zakłamani hipokryci i faryzeusze, którzy na co dzień promują wszelkie wynaturzenia seksualne, a oburza ich piosenkarka w kusym przyodziewku.
Gdy 54 lata temu półnaga Marylin Monroe, na 45. urodzinach prezydenta Kennedy’ego, zaśpiewała zmysłowym głosem słynne „Happy Birthday”, nikt się nie oburzał. Bo nie było jeszcze Gazety Wyborczej i TVN. Dla nich na wiecu KOD-u może zaśpiewać co najwyżej Skiba z Big Cyca, który tyłek też potrafi pokazać, o czym jeszcze będzie.
Tymczasem ocknęli się obłudnicy, którzy winą za stan garderoby  Dody obarczają prezydenta. „To wstyd dla urzędu prezydenta!” – zagrzmiały zgorszone media gorszego sortu. A czego ma się prezydent wstydzić? Wszak to nie on cielistych lycrach biegał po scenie.
„Gdzie został majestat głowy państwa?” – zatroskała się Gazeta Wyborcza, która bezustannie atakuje prezydenta, nie patrząc na jego majestat. Czy odbieranie tortu od półnagiej piosenkarki licuje z urzędem prezydenta?” – zapytał zatrwożony ekspert wynajęty przez dziennik Michnika. Chyba lepiej dostać kawałek tortu od piosenkarki niż tortem albo jajkiem z tłumu, co przytrafiało się choćby prezydentom Kwaśniewskiemu czy Komorowskiemu.
Co zaś do pokazywania tyłka politykom, to pragnę przypomnieć, że w 1999 roku ówczesny premier Jerzy Buzek zobaczył wielki, goły zad Krzysztofa Skiby, lidera zespołu Big Cyc. Do zdarzenia doszło podczas koncertu w katowickim Spodku. Wtedy obrażony Buzek opuścił salę po demonstracji Skiby. Dziś obaj ramię w ramię wspierają KOD w walce z obecnym rządem. Wtedy goła du… ich poróżniła, dziś walka o kasę połączyła. I tylko oto w tej sztucznej „aferze” z Dudą i Dodą  chodzi.
W sumie jednak lepiej zobaczyć tyłek Dody niż Skiby. Ktoś uważa inaczej?
Cyprian Gniazdo

Zobacz również: