Telewizyjny i kulturalny weekend należy do TVP1. Opolska publiczność żegnała artystów na stojąco. Nowatorska realizacja telewizyjna dodała unikalnej atmosfery wielkiemu wydarzeniu.
 Za sprawą doskonale przyjętych koncertów opolskich TVP1 była w piątek i sobotę stacją pierwszego wyboru w grupie 4+. Wysoka oglądalność festiwalu współgra z bardzo dobrymi recenzjami krytyków muzycznych. W pierwszych opiniach recenzentów przewija się uznanie dla wysokiego poziomu artystycznego i zróżnicowania gatunkowego tegorocznej edycji.
Na tym właśnie szczególnie nam zależało – mówi Członek Zarządu TVP S.A. Maciej Stanecki. – Wysoki poziom artystyczny jest warunkiem prawidłowego wypełniania misji nadawcy publicznego, która przewiduje zapewnianie widzom rozrywki na najwyższym poziomie. Cieszy też, że widzowie tak ciepło przyjęli koncepcję muzyczną festiwalu, doceniając wykonawców nie tylko głównego nurtu, lecz także jazzową suitę Włodka Pawlika, alternatywnego Cortesa czy niezależnego Mesajah.
W mediach społecznościowych posty związane z Festiwalem zainteresowały dotychczas blisko 2,4 mln internautów, co jest wynikiem bardzo obiecującym.
W sobotni wieczór widzowie obejrzeli dwa koncerty – „SuperPremiery” i „SuperJedynki”, podczas których po raz pierwszy w historii Festiwalu głosowano wykorzystując specjalną aplikację na urządzenia mobilne. W obu koncertach oddano ponad 100 tys. głosów. Warto podkreślić, ze stream online nadawany jest po raz pierwszy  prawie na cały świat .

Zwycięzcą ”SuperPremier” został egzotyczny Mesajah, który wykonał niezwykle aktualny utwór pt. „Wolne”. Podczas koncertu z długo oczekiwanym recitalem wystąpiła Halina Frąckowiak, którą opolska publiczność uhonorowała owacją na stojąco, a także laureat nagrody Grammy – Włodek Pawlik z zespołem, który wykonał medley największych polskich przebojów 30-lecia „Teleexpressu”.

Podczas koncertu „SuperJedynki” także po raz pierwszy wykorzystano widownię do stworzenia oryginalnej scenografii. Widzowie otrzymali specjalne diodowe opaski, które zapalane były w czasie występów poszczególnych wykonawców, tworząc swoisty element scenografii, a zarazem niezwykłe widowisko świetlne.

Podczas „SuperJedynek” prowadzonych także w stylistyce „Teleexpressu”, wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach: Artysta – Michał Szpak, Artystka – Ania Dąbrowska, Album – Andrzej Piaseczny, Zespół – Kombii, Artysta w sieci – Sarsa.

Przed widzami jeszcze dwa dni Festiwalu. W niedzielny wieczór widowisko muzyczne w wykonaniu Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu oraz koncert „Grand Prix Publiczności – Złote Opole”. W poniedziałek zaś premiera „Sceny alternatywnej” – specjalnego koncertu Festiwalu Opolskiego, podczas którego na deskach Amfiteatru wystąpią artyści zaproszeni przez TVP Kultura.

Wszystkie koncerty 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu transmitowane są na żywo na stronie festiwalopole.tvp.pl. Po zakończeniu każdego z nich internauci mogą wybrany koncert obejrzeć ponownie w całości lub raz jeszcze odtworzyć fragment z utworem wykonanym przez ulubionego artystę. Serwis na bieżąco  aktualizowany jest o najświeższe zdjęcia ze sceny i zza kulis oraz ekskluzywne materiały wideo, w których reporterzy TVP.pl rozmawiają z opolskimi gwiazdami. Fani znajdą tu też informacje i ciekawostki o każdej z poprzednich edycji imprezy.
TVP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ