To był cud! Młoda Chorwatka została rażona piorunem w usta podczas mycia zębów, i trafiła do szpitala tylko z poparzoną… pupą. Przeżyła, bo na nogach miała gumowe klapki.

Natasha Timarovic myła zęby w chorwackim mieście Zadar, a nad jej domem przechodziła potężna burza. Gdy dziewczyna przyłożyła usta do kranu, by je wypłukać, w budynek trafił piorun. Miliony voltów przeszły rurami do łazienki, kranem do ust i przez jej ciało.

Normalnie powinna już nie żyć, jak większość nieszczęśników rażonych piorunem. Ona jednak miała na nogach klapki, idealną blokadę dla energii elektrycznej. Do tego, pochylając się nad umywalką, gołą pupą dotknęła mokrej zasłony prysznica. W ten sposób błyskawica znalazła uziemione ujście poniżej pleców dziewczyny, a ona zachowała życie.

– To było niesamowicie bolesne, czułam, jak piorun przechodzi przez całe moje ciało, a potem już niewiele pamiętam. – mówiła kobieta.

Lekarz z miejskiego szpitala w Zadarze, gdzie była leczona z powodu ciężkich oparzeń w jamy ustnej i odbytu, powiedział: – Ten wypadek jest dziwny, ale nie niemożliwy.

des

Zobacz również: