22-letni uchodźca ubiegający się  o azyl w Niemczech  został skazany za zapłatę prostytutce  fałszywymi banknotami, które wykonał na kserokopiarce.
„22-latek próbował skorzystać z usług prostytutki w burdelu w miejscowości Sindelfingen. Gdy dał jej pieniądze, prostytutka natychmiast zauważyła, że ​​banknoty są podrobione i zaalarmowała ochroniarzy, a ci wezwali policję” – informuje Stuttgarter Zeitung.
Śledczy szybko ustalili, że uchodźca użył kserokopiarki, która znajduje się w ośrodku dla azylantów w Magstadt. 22-latek zrobił 18 kopii banknotu 50 euro. Jednak zdaniem policji była to   „niechlujna robota”.
Mężczyzna mieszka ze swoją 18-letnią żoną i dzieckiem, i otrzymuje od państwa 1300 euro miesięcznie. Ale jak widać zabrakło mu pieniędzy na prostytutki. 22–latek tłumaczył się, że zrobił to dla żartu.
To nie pierwszy przypadek, gdy  uchodźca starająca starał się zapłacić prostytutce fałszywymi pieniędzmi. W Wiedniu aresztowano kilku afgańskich azylantów, którzy mieli kilka tysięcy fałszywych banknotów euro, którymi także posługiwali się w burdelach.
us