Radomska policja zatrzymała  29-letniego mężczyznę, który jest  podejrzany o, zamordowanie dwóch młodych kobiet. Kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie spędził kilka lat za usiłowanie zabójstwa kobiety na tle seksualnym. To maniak, który nie ma żadnych skrupułów.

Czy może mieć na sumieniu więcej ofiar? Policja sprawdza inne niewyjaśnione  zgony i zniknięcia młodych kobiet.

Sławomir T. został zatrzymany w związku z podejrzeniem, iż jest sprawcą zabójstwa 18-letniej Sylwii z Radomia.

– Bierzemy też pod uwagę podtekst seksualny zabójstwa. Jednak na ciele ofiary nie było obrażeń wskazujących na to, żeby doszło do gwałtu z udziałem przemocy – poinformowała Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Magdalena S. zaginęła w sierpniu tego roku

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się, że  zabił także kolejną kobietę. Wskazał również śledczym miejsce, gdzie ukrył ciało swojej drugiej ofiary. Zwłoki były jednak w znacznym stopniu rozkładu. Co uniemożliwiało ustalenie tożsamości osoby a nawet jej płci. Śledczy założyli, że mogą to być zwłoki 25-letniej Magdaleny , która zaginęła w sierpniu.

4
Policja zabiera zwłoki Sylwii / Fot Policja

– Ustalenie i stwierdzenie, czy rzeczywiście chodzi o tę osobę, będzie wymagało trochę więcej czasu. W związku z tym nie jest możliwe obecnie postawienie podejrzanemu zarzutu kolejnego zabójstwa – stwierdziła Chrabąszcz.

Sławomir T. ma postawiony zarzut zabójstwa 18-latki w tzw. warunkach recydywy. Ponieważ  w 2008 roku został skazany na 8 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa kobiety na tle seksualnym. 27 kwietnia tego roku Sławomir T.  – po ośmiu latach – wyszedł na wolność. Gdy trafił za karty  miał wtedy 21 lat.

0

Po wyjściu z więzienia 29-letni bandyta założył konto na portalu randkowym. Tam poznał m.in. 18-letnią Sylwię z Radomia. Umówił się z dziewczyną przez Internet. Przyjechał po nią samochodem i wywiózł do lasu. W trakcie spotkania udusił swoją ofiarę, zaciskając ręce na jej szyi. Zwłoki Sylwii znaleziono w lesie, w miejscowości Sołtyków koło Radomia. Została zamordowana 4 listopada.

Mężczyznę zatrzymano już 7 listopada.

Zdaniem prokuratury nie ma obecnie żadnych przesłanek wskazujących, że Sławomir T. był sprawcą kolejnych morderstw. Śledczy sprawdzają jednak także inne przypadki zaginięć kobiet w całej Polsce, do których doszło po wyjściu Sławomira T. z więzienia.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Przypadek Sławomira T. jest mocnym argumentem za przywróceniem kary śmierci.

ES

fot Policja i FB

Zobacz również: