fot. Izabela Nowakowska

Leshy- postmetalowa formacja z Płocka, wystąpi w ramach cyklu Alterstacja w sobotę 27 stycznia. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki o godzinie 19:30 i otworzy go występ zespołu Varnheim. Bilety w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.

Leshy to zespół grający muzykę doom/post-metalową, który powstał jesienią 2016 roku w Płocku z inicjatywy członków takich grup, jak Concatenation, Black Mad Lice czy Vat Six Nine. Na swoim koncie zespół ma już wydaną EP-kę„Leshy” (styczeń 2017) oraz debiutancki album pt. „Beyond the Void” (wrzesień 2017).

Płyta „Beyond the Void” jest podsumowaniem pierwszego roku działalności formacji,zawartym w pięciu utworach – muzycznej opowieści o cierpieniu, zatraceniu, rozkładzie moralności i utracie nadziei wyrażonejpoprzez wariację mrocznych riffów, wolną rytmikę, potężne brzmienie i (dys)harmonijne melodie.

„W zasadzie całe trzy kwadranse, jakie wyjmuje z życia Beyond the Void(…), to dobra, posępna zabawa w chowanego w starym, gęstym lesie, na dodatek nocą” – Kvlt.

Skład zespołu: Jakub Kossakowski „Night Heron” (wokal), Mateusz Koziorowski „Shnapps” (gitara, wokal), Mikołaj Tytman (gitara), Jakub Janiszewski „Cube” (bas), Piotr Śmigło (perkusja).

www.leshyband.bandcamp.com
www.facebook.com/leshyband

Zespół Varnheim zostałzałożony na początku 2013 roku w Płocku. Muzyczne poszukiwania zaprowadziły grupę na grunt, który można określić jako black metal/post-black metal. W swoich utworach duży nacisk kładą na budowanie klimatu i melancholii, a kompozycje utrzymane są w średnich i wolnych tempach. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania swojego pierwszego albumu, który planowany jest na rok 2018.

www.facebook.com/varnheim

Koncert zespołów Leshy i Varnheim odbędzie się 27 stycznia (sobota) o godzinie 19:30 w sali koncertowej POKiS (ul. Tumska 9a) w ramach cyklu Alterstacja. Bilety w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a, czynna pon.-pt. w godzinach 7:30-15:30) oraz na www.pokis.infoserw.pl