wybuch gazu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na niedzielę. Dotyczą one przeważającego obszaru Polski i silnych burz z gradem oraz porywistego wiatru. Ostrzeżenie ma pierwszy stopień, co oznacza, że niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla mienia, zdrowia, a nawet i życia ludzkiego.

IMGW wydaje ostrzeżenia na niedzielę. Burze i silny wiatr

Wydane na niedzielę ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy aż ośmiu województw, gdzie przetoczyć mogą się silne burze z gradem oraz porywisty wiatr. Może być bardzo niebezpiecznie. „Opady spodziewane są po południu. Towarzyszyć będzie im wiatr wiejący w porywach nawet z prędkością 80 km/h.” – czytamy na internetowej stronie Polskiego Radia.

Ostrzeżenie, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej dotyczy następujących województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, a także Warmii i Mazur, Podlasia oraz wschodniej części województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

Prognozowane są silne burze z gradem, a dodatkowo, miejscami opady deszczu mogą sięgnąć 25 mm. Spodziewany jest też porywisty wiatr o prędkości nawet 80 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują od godziny 12:00, a na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu od godziny 14:00.

IMGW przytacza także, że im bardziej na wschód, tym spodziewane są zdecydowanie gorsze warunki meteorologiczne. Powyższa mapa dokładnie przedstawia rozkład prognozy pogody i prezentowanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alertu meteorologicznego.

źródło: Polskie Radio 24, PAP, IMGW

  1. Jarosław Gowin komentuje transfer Pawła Kukiza. Zjednoczona Prawica przybierze na sile?
  2. Ceny w restauracjach drastycznie w górę. Internautka pokazała swój rachunek. Duże zaskoczenie, ile zapłaciła za obiad
  3. Chłopiec przeżywał w domu horror. Policjanci nie kryli łez, opisując całą sytuację. Zawiniła opieka społeczna?

Zobacz również: