500 plus

Ze wczorajszych doniesień mediów wynikało, iż już jutro 15 maja rząd przedstawi szczegóły planu „Polski Nowy Ład”. Przy tej okazji Polacy mięli się również dowiedzieć co planują rządzący wobec świadczenia 500 plus. Głównie była mowa o podwyżkach. Dziś jednak wygląda na to, że w tej sprawie nastąpił nagły zwrot akcji. Wypowiedź zastępcy rzecznika prasowego PiS Radosława Fogla świadczy o czymś zgoła innym.

Na to przynajmniej wskazuje ostatnia wypowiedź Radosława Fogla. Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości gościł dziś w popołudniowej rozmowie w RMF FM. Podczas wywiadu mówił on przede wszystkim o projekcie „Nowy Polski Ład”.

Każdy pomysł w 'Polskim Ładzie’ ma poparcie wszystkich partii w Zjednoczonej Prawicy. Pracowaliśmy nad tym wspólnie, byliśmy otwarci na sugestie naszych koalicjantów, przyjmowaliśmy ich rozwiązania – stwierdził Fogiel.

Jest decyzja polityczna liderów Zjednoczonej Prawicy, że cały 'Polski Ład’ jest realizowany wspólnie – zapewniał.

[irp]

Zwrot akcji ws. sprawie 500 plus?

Pytanie brzmi czy wszystkie 3 partie, o których wspomina Radosław Fogiel zgodzą się na podniesienie świadczenia w ramach „Rodziny 500 plus”. W tym wypadku wypowiedź wicerzecznika nie napawa optymizmem. Ku zaskoczeniu wielu mówi on jasno: Polski Ład’ nie dotyka tematu 500 plus. Dodaje: gdyby zależało wyłącznie od woli politycznej, a nie również od możliwości budżetowych – to bardzo chętnie zamienilibyśmy 500 plus na 1500 plus.

Dziennikarz rozgłośni dopytywał Fogla czy więc możliwości budżetowe państwa pozwalają na waloryzację 500 plus.

Co do tego musimy mieć dokładne wyliczenia i analizy. Dyskusja jest otwarta. Ale dyskusje na ten temat są poza programem 'Polski Ład’. W nim będą inne rozwiązania dla rodzin i innych grup społecznych – kwitował Radosław Fogiel.

źródło: RMF FM

[irp]

Zobacz również: