wpadka Andrzeja Dudy

Niemal wszystkie ogólnopolskie media, a także część zagranicznych portali internetowych pisze na swoich stronach: kolejna wpadka Andrzeja Dudy. I rzeczywiście. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej po raz kolejny, w krótkim czasie, zanotował „gafę”. Jego obrońcy mówią jednak, że nie myli się jedynie ten, kto nic nie robi. I rzeczywiście. Poniekąd jest w tym prawda. Jednak pomylenie obecnych faktów związanych ze Stanami Zjednoczonymi wywołało salwy śmiechu na twarzach części komentatorów i internautów. Mamy nagranie wideo.

Prezydent znów „wtopił”. Wpadka Andrzeja Dudy szeroko komentowana w sieci

Andrzej Duda przebywa na Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), które odbywa się w Nowym Jorku. Spotyka się tam z przedstawicielami różnych krajów, ale nie obyło się bez fatalnej pomyłki. W krótkim wywiadzie telewizyjnym, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pomylił obecne fakty. Zasugerował jakoby Prezydentem Stanów Zjednoczonych był nadal… Donald Trump.

„W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć.” – rzucił w pewnym momencie podczas wywiadu Duda. Oczywiste jest, że Prezydentem Stanów Zjednoczonych nie jest Donald Trump, a Joe Biden. Prezydent zapewne doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale przejęzyczenie poszło w eter.

Wpadka Andrzeja Dudy nie obyła się bez reakcji komentatorów i dziennikarzy. Dość krytycznie do całej sytuacji odniósł się chociażby Marcin Tyc, który znany jest z antyrządowej retoryki. „Może dlatego nie ma zaproszenia z Waszyngtonu? Dramat!” – kpi Tyc. „Urząd Prezydenta RP to smutny kabaret.” – dodaje w dalszej części swojego wpisu.

Niefortunną wypowiedź Andrzeja Dudy możecie zobaczyć na krótkim nagraniu wideo, które opublikowane zostało na Twitterze.

Standardowo, filmik i wpadka Andrzeja Dudy odbiła się szerokim echem w sieci. Część z komentatorów jawnie kpi z Prezydenta, a inni zauważają, że przecież pomylić może się każdy. I już nie takie pomyłki zdarzały się politykom nawet największego kalibru. Ocenę pozostawiamy Wam.

źródło: Twitter, media

Zobacz również: