Borys Budka
fot. Youtube

Zaskakujące – tak można skomentować doniesienia medialne, które potwierdził rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec. Okazuje się, że dwóch czołowych polityków tego ugrupowania, a więc Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska. Co dalej z ich przyszłością w partii?

Tomasz Siemoniak i Borys Budka oddają się do dyspozycji przewodniczącego

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, potwierdził prasowe doniesienia mówiące o tym, że dwóch polityków ugrupowania, zajmujących czołowe pozycje w partii, a więc Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji przewodniczącego, którym jest Donald Tusk.

Na razie w tej sprawie za wiele nie wiadomo. Wiadomo jednak tyle, że chodzi o zajmowane przez nich w Platformie Obywatelskiej stanowiska. Oddanie się do dyspozycji ma związek prawdopodobnie z imprezą urodzinową u dziennikarza RMF FM, Roberta Mazurka.

Przypomnijmy, że to właśnie z tych urodzin w gazecie „Fakt” wypłynęły zdjęcia wielu polityków m.in. Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego czy Prawa i Sprawiedliwości. Zamiast na sejmowej sali, bawili się na 50-tych urodzinach znanego dziennikarza. „Fakt” wyliczył, że chodzi o kilkunastu polityków. Opinia publiczna już wydała wyrok, a zastanawiające jest nie tylko to, że zamiast na sali sejmowej, byli na urodzinach, lecz też to, jak dobrze w swoim gronie czuli się politycy PO, PiS i PSL.

Oprócz dwóch wyżej wymienionych polityków, na imprezie był obecny także chociażby były minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Na zdjęciach widzimy także Władysława Kosiniaka-Kamysza, Sławomira Neumanna czy Michała Dworczyka.

Borys Budka i Tomasz Siemoniak na razie nie skomentowali sprawy. Czekamy na więcej szczegółów, o których niezwłocznie Państwa poinformujemy.

źródło: Interia, PAP

Zobacz również: