granica polsko-białoruska

Kolejne niepokojące informacje. Znów na tapecie jest granica polsko-białoruska. Jednak tym razem nie chodzi o migrantów, a o to, co „kroi” się tam po białoruskiej stronie. Aleksandr Łukaszenka skierował bowiem w okolice pasa granicznego różne oddziały swojego wojska. Potwierdziła to Straż Graniczna, publikując dokumentację fotograficzną.

W co gra Łukaszenka? Granica polsko-białoruska i kolejne oddziały wojsk

Niepokojące zachowanie po białoruskiej stronie granicy. Zwłaszcza w kontekście słów, które ostatnio użył Aleksandr Łukaszenka, mówiąc o tym, że białostocczyzna jest białoruska. Funkcjonariusze Straży Granicznej ze swoich posterunków obserwacyjnych dostrzegli przy granicy obecność białoruskich sił. To różne rodzaje wojska, których wcześniej tam nie było.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej od dłuższego już czasu obserwują po stronie białoruskiej przy granicy z Polską funkcjonariuszy bądź żołnierzy, którzy nie byli wcześniej widziani przy tej granicy. Ich umundurowanie i wyposażenie może wskazywać, że nie są to służby graniczne.” – czytamy w oficjalnych mediach społecznościowych polskiej Straży Granicznej.

Informacje te potwierdził także minister koordynator służb specjalnych, Stanisław Żaryn. „Potwierdzam! W pasie przygranicznym z Polską identyfikowani są żołnierze m. in. jednostek powietrzno-desantowych, służby do zadań specjalnych PKG RB, czy OMONU. Niektórzy żołnierze dysponują m. in. karabinami snajperskimi.” – czytamy na jego Twitterze.

„Przy granicy z Polską pojawiają się żołnierze z jednostek, które nie zajmują się zabezpieczaniem granicy tylko działaniami bojowymi.” – dodaje w dalszej części swojego wpisu Stanisław Żaryn.

Co to ma na celu? Jakie intencje ma Aleksandr Łukaszenka? Tego nie wie nikt. Prawdopodobnie to jednak kolejne działania prowokacyjne ze strony Białoruskiej. Po to, aby granica polsko-białoruska wciąż nie była spokojna i destabilizowała nasz kraj. Póki co jednak, władze Polski skutecznie odpierają wszystkie próby destabilizacji włącznie z niekontrolowanym przepływem migrantów.

Zobacz również: