wrocław koparka gazociąg
zdj. ilustracyjne

Wrocław. Portal TVP Info i inne, ogólnopolskie media donoszą o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w stolicy Dolnego Śląska. Koparka zahaczyła tam o gazociąg. Była to nitka średniego ciśnienia. Straż pożarna i służby zdecydowały o ewakuacji pobliskich budynków. Łącznie to około 30 osób. Znamy szczegóły.

Wrocław. Koparka zahaczyła o gazociąg. Ewakuacja mieszkańców

„Koparka uszkodziła rurociąg o średnim ciśnieniu na ulicy Jerzmanowskiej we Wrocławiu. Strażacy ewakuowali 30 osób z okolicznych budynków. Nikt nie został poszkodowany.” – potwierdza zdarzenie w rozmowie z portalem TVP Info, st. kpt. Tomasz Szwajnos z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

W akcji brało udział dziesięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu były także dwie karetki pogotowia ratunkowego. Na szczęście, pracownikom gazowni dość szybko udało się opanować sytuację. Jak donoszą dziennikarze rzeczonego źródła, gazociąg skutecznie uszczelniono i mieszkańcy mogli wrócić do swoich gospodarstw domowych. Cała akcja trwała około trzy godziny.

Najważniejsza informacja jest jednak taka, że nikt nie jest poszkodowany. Przed uszczelnieniem rurociągu, strażacy postawili kurtyny wodne, które miały na celu skutecznie odizolować ewentualny wypływ gazu do atmosfery. Na miejscu pracowały także specjalnie przygotowane do tego zadania zastępy chemiczne.

Z racji prowadzonej akcji w okolicach najbliższych ulic tworzyły się gigantyczne korki. Odwołano także kilkadziesiąt kursów komunikacji miejskiej. W tym momencie wszystko wróciło do normy. Z pewnością wkrótce pojawią się zdjęcia z miejsca, w którym doszło do uszkodzenia gazociągu i wycieku.

źródło: TVP Info, Goniec.pl

Zobacz również: