Jarosław Kaczyński

Prawo i Sprawiedliwość szykuje kolejne zmiany w Polsce, po to, żeby po powrocie do normalności po pandemii koronawirusa, żyło się Polakom po prostu lepiej. Wszystko zapowiedział już Jarosław Kaczyński. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem prezesa PiS, to w polskich portfelach powinno być więcej pieniędzy. Znamy szczegóły.

Jarosław Kaczyński odmieni oblicze Polski?

Kaczyński zabrał głos podczas konwencji, przedstawiającej główne założenia Polskiego Ładu. Padło wiele szczegółów, a portal niezalezna.pl opisał najważniejsze z nich. Wynika jasno, że Jarosław Kaczyński chce, aby Polakom żyło się lepiej. Chce bogatszego kraju i bogatszych polskich portfeli. Czy to się uda? Nie wiemy, ale pomysł prezesa Prawa i Sprawiedliwości został przyjęty z dużym entuzjazmem.

„Polska ma niskie bezrobocie – to jeden z naszych wielkich sukcesów. Ale nasze przedsięwzięcia w ramach Polskiego Ładu dadzą co najmniej, w pierwszym rzucie, 500 tys. miejsc pracy.” – zapowiada odważnie Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na tym jednak nie zakończył. Poszedł o krok dalej zapowiadając konkretne zmiany, które mają zagwarantować Polakom więcej pieniędzy. „Z jednej strony likwidujemy szkodliwy, niesprawiedliwy i degresywny system podatkowy, a z drugiej strony podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Czyli 65 proc. emerytur, a także najniższa płaca, będzie bez podatku.” – mówi.

To wciąż nie wszystko. Zyskać mają nie tylko najbiedniejsi i klasa średnia, ale też Ci, którzy zarabiają zdecydowanie więcej. „Kolejny mechanizm obniżenia podatków to podwyższenie drugiej stawki podatkowej. W tej chwili jest to 85 tys. zł rocznie, a będzie 120 tys. Jest to pierwsza podwyżka od 12 lat. Nie zapominamy również o tych lepiej zarabiających.” – opisuje szczegółowo pomysły Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zjednoczona Prawica, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego będzie dążyła też do zmian w kodeksie pracy. Wszystko po to, aby zlikwidować umowy śmieciowe, które niestety, ale wciąż cieszą się w naszym kraju dużą popularnością.

źródło: niezalezna.pl

  1. Kamil Stoch trafił szpitala. Przeszedł operację, ale uspokaja fanów, że wszystko wróci do właściwego porządku
  2. Tragiczny finał poszukiwań nastolatków. Policja potwierdziła najgorsze
  3. Izabella Krzan poszła na całość. Zdjęcie w skąpym wdzianku ujrzało światło dzienne

Zobacz również: