Trzy miesiące po śmierci legendarnego rockmana Toma Petty’ego sekcja zwłok wykazała, że ​​prawdziwą przyczyną śmierci jest wynik przepisywania przez piosenkarza „niebezpiecznych” środków przeciwbólowych.

„Petty miał w swoim systemie mieszankę fentanylu, oksykodonu, temazepamu, alprazolamu, citalopramu, acetylofentanylu i despropionylofentanylu. 66-letni muzyk został znaleziony nieprzytomny w swoim domu w Malibu 3 października i zmarł wieczorem w UCLA Medical Center ” –  stwierdził koroner Brian Elias.

Jak wynika z sekcji zwłok Tom Petty zmarł z powodu przyjmowania różnych leków. Muzyk cierpiało na wiele poważnych dolegliwości, w tym rozedmę płuc, problemy z kolanem i przede wszystkim złamanie biodra. Pomimo tych bolesnych urazów odbył trasę z 53 koncertami, i to ze złamanym biodrem, co tylko pogorszyło kontuzję.
W dniu, w którym zmarł, że ból był po prostu nie do zniesienia i był przyczyną nadmiernego stosowania leków.

Przepisano mu na różne leki przeciwbólowe, w tym na plastry Fentanyl.
Niestety wiele osób po prostu nie rozumie siły i śmiertelnego charakteru leków przeciwbólowych. Przedawkowanie leków, zwłaszcza opioidów, jest obecnie główną przyczyną możliwej do uniknięcia śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Opioidy (w tym fentanyl) zabiły w USA, w 2016 roku, ponad 42 000 osób, więcej niż w jakimkolwiek innym roku. 40% wszystkich zgonów związanych z przedawkowaniem opioidów dotyczy opioidu na receptę. W 2016 roku zmarł Prince,  według lekarzy jego śmierć była przypadkowym skutkiem nadużywania farmaceutycznego opioidu fentanyl, używanego również przez Petty’ego.

Fentanyl, przepisywany przez lekarzy w celu leczenia raka jest obwiniany o gwałtowny wzrost liczby zgonów spowodowanych przedawkowaniem w Stanach Zjednoczonych. Jest on 25 do 50 razy silniejszy niż heroina i od 50 do 100 razy silniejszy niż morfina.

Powoli zdajemy sobie sprawę, że zalew śmiercionośnych syntetycznych opioidów jest prawdziwym problemem, a ostatnio pojawiły się liczne przypadki, w których udział biorą przedstawiciele farmaceutyczni, przekupując lekarzy aby przepisywali te leki pacjentom w celu uzależnienia ich od tego narkotyku.

mak

Zobacz również: