Francuska organizacja antyrasistowska uznała chorwacką drużynę piłkarską za rasistów

0

Chorwacji w piłce nożnej została nazwana „dramatycznie jednolitą” i „zbyt białą” przez dużą francuską antyrasistowską” organizację pozarządową, donosi Valeurs Actuelles.

LICRA (Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi) jest organizacją antyrasistowską. 15 lipca organizacja ta zajęła się piłkarską reprezentacją Chorwacji, którą określiła jako rasistowską.

LICRA jest prawdopodobnie najbardziej wpływową ze wszystkich antyrasistowskich organizacji pozarządowych we Francji, która ma prawo pozwać każdego, kogo uważa za rasistę.

Przed finałem mistrzostw świata paryska federacja LICRA opublikowała wiadomość na Facebooku, w której chwaliła francuski zespół za „wielokolorowy” i „wieloetniczny” skład, przeciwstawiając jej drużynę Chorwacji, nazywając ją „dramatycznie jednolitą i pozbawioną koloru”.

„Dzisiejszy pojedynek wyróżnia się historycznie i socjologicznie. Francuska drużyna, która jest wielobarwna, wieloetniczna, zmierzy się z chorwackim zespołem dramatycznie jednolitym, … bez koloru, bez smaku, bogatą tylko dla siebie …”.

Nawet po usunięciu postu z powodu otrzymanego ostrzeżenia, został on zastąpiony jeszcze bardziej kontrowersyjnym postem oskarżającym Chorwacki zespół o przynależność do… mafii.

voe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ