Kiermasz książek „Zaczytany Foksal”, spotkania a autorami i wiele więcej w dniu Oddziału Warszawskiego SDP w ramach Maja na Foksal

Kiermasz książek „Zaczytany Foksal”, spotkania a autorami i wiele więcej w dniu Oddziału Warszawskiego SDP w ramach Maja na Foksal – 25 maja br., od godziny 12 do ostatniego Gościa!

Kiermasz książek „Zaczytany Foksal”, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, spotkanie z autorami oraz gośćmi z Wojnowa, a na koniec dobry, klasyczny kryminał. To wszystko będzie się działo w piątek, 25 maja od godz. 12 w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5. Pod hasłem „Maj na Foksal” dziennikarze Oddziału Warszawskiego SDP już wielokrotnie prezentowali swoją twórczość i organizowali spotkania. W tym roku przygotowali niezwykle bogaty program.

Wyjątkowa gratka czeka na wielbicieli książek. Do udziału w kiermaszu organizatorzy zaprosili liczące się na rynku wydawnictwa, takie jak np. Editions-Spotkania, Askon, Oficyna Wydawnicza Volumen, Prohibita, Dwa kolory, Von Borowiecky. Będzie można kupić książki trudne do zdobycia, porozmawiać z autorami oraz otrzymać ich autografy. O godz. 16 zaplanowano spotkanie z Juliuszem Kuleszą, powstańcem warszawskim, autorem książki „Powstańcza Starówka”. Godzinę później gościem przy Foksal 3/5 będzie Elżbieta Królikowska-Avis. Publicystka, pisarka, tłumaczka literatury angielskiej, korespondentka polskich mediów w Wielkiej Brytanii zdradzi m.in. tajemnice dworu królewskiego. O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Jackiem Lilpopem, autorem opowiadań „Rejs”. Tomik tego poety pt. „Bolesne” nominowany był do nagrody poetyckiej Silesius. W czasie trwania kiermaszu „Zaczytany Foksal” zaplanowano również konkurs na hasło promujące czytelnictwo.

O godz. 15.00, miłośnicy fotografii, historii i Mazur będą mieli okazję do poznania niezwykłych dziejów i współczesności Wojnowa. Miejsce to nietuzinkowe. Jedyny w Polsce klasztor Starowierców, gdzie działa Muzeum Ikon i Kultury Staroobrzędowców. Jedyna wystawa fotografii na płotach, organizowana przez Klub Fotografii Prasowej SDP i wyjątkowi ludzie, którzy zamiast narzekać, że jest źle, pozyskują środki i działają wspólnie, żeby było pięknie – dla nich samych i dla przyjezdnych, których do Wojnowa zapraszają. O swoim miejscu na ziemi opowiedzą: Wanda Siwonia – była dyrektor wojnowskiej szkoły i Tomasz Ludwikowski – dyrektor i właściciel Muzeum Ikon i Kultury Staroobrzędowców. W spotkaniu weźmie też udział Katarzyna Enerlich, autorka książek związanych z Wojnowem.

Na godz. 16.00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego – maratonu Fotosiódemka na Foksal. W tym roku jego uczestnicy musieli się zmierzyć z następującymi tematami: Warszawa energetyczna, Warszawa od podwórka, Warszawskie noce i dnie, Warszawa słoikiem stoi, Warszawa kołem się toczy, Warszawa z nurtem Wisły, Warszawskie safari.

Dzień Oddziału Warszawskiego zakończy o godz. 20.00 pokaz filmu „Zbrodniarz i panna” Janusza Nasfetera z 1963 r., z udziałem m.in. Zbigniewa Cybulskiego, Edmunda Fettinga, Ewy Krzyżewskiej, Gustawa Lutkiewicza, Mieczysława Pawlikowskiego. Nadmorski kurort – i piękna dziewczyna wystawiona jako przynęta na bezwzględnego mordercę! Obraz absolutnie klasyczny!” – rekomenduje Wojciech Piotr Kwiatek, prezes DKF Dialog. W kryminalny klimat wieczoru, Wojtek Piotr Kwiatek wprowadzi godzinę przed seansem dyskusją pod intrygującym tytułem „Mordować czy nie mordować?”

Zapraszamy!

Zobacz również: