NIEMCY: Rasistowska bójka na turnieju przeciwko przemocy i dyskryminacji

0

Coroczny turniej piłki nożnej w Zwickau zakończył się totalną bijatyką. Może nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że ideą zawodów było przeciwdziałanie dyskryminacji, przemocy oraz nauczanie wartości tolerancji i fair play.

Turniej, ze względu na gigantyczną bijatykę w czasie finału musiał zostać przerwany.  Naoczni świadkowie twierdzą, że pomiędzy finałowymi drużynami dochodziło do spięć – jeden zespół składał się z piłkarzy afrykańskich, a drugi z graczy arabskiego pochodzenia.

Podczas meczu wybuchła walka, gdy jedna drużyna chciała użyć dodatkowego zawodnika, który wcześniej nie grał, a druga drużyna się temu sprzeciwiła.

Świadkowie opisują bójkę jako przerażającą. Bernhard Riedel, lat 68, z Oberplanitz, mieszkający obecnie na emigracyjnym przedmieściu Neukölln w Berlinie, mówi: – Każdego dnia widzę wiele kontrowersji w Neukölln, ale coś takiego, jak w sobotę na głównym rynku Zwickau, widziałem pierwszy w życiu, martwiłem się o życiem zawodników.

Według współorganizatora, René Hahna, nikt nie odniósł obrażeń, ale nie można tolerować takiego zachowania: – To nie jest poziom, na którym chcemy grać w piłkę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ