Zaczynam się powoli gubić w realiach polskiej polityki. Oto KOD, który miał być z założenia apartyjny, teraz zaczął tworzyć struktury, czyli przymierza się do parlamentu. Lewicowe ruchy feministyczne rozpętały piekło w obronie kobiet, choć z tego co mi wiadomo grupy te jak dotąd nie założyły nawet jednego domu samotnej matki. Tak po prostu lubią pomagać cudzymi rękami.
Partia największego ekonomicznego autorytetu popełnia szkolne błędy w rozliczeniu kampanii, nie potrafiąc właściwie przelać pieniędzy. Traci w ten sposób kilkadziesiąt milionów, co raczej nie rokuje dobrze, gdyby przypadkiem zdobyła władzę. Z kolei jedna z twarzy tej partii, podczas sobotniego „czarnego marszu” wyskoczyła z hasłem „Precz z dyktaturą kobiet”! No szczerze mówiąc nic już z tego nie rozumiem.
Lider zaś tej partii straszył niedawno, że wicepremier Gowin zamierza zlikwidować w Polsce ponad 300 uczelni. Na co Gowin odpowiedział, że poda nawet konkretną datę tej rzezi: w święto sześciu króli!
Wpadkę zaliczyła tej posłanka PO Joanna Mucha, która także próbowała podczepić się pod „czarny marsz”. Nim zdążyła cokolwiek powiedzieć, uczestnicy wybuczeli ją skandując: Gdzie byliście przez osiem lat!
Ale najważniejsze, że wszyscy chcą dobrze dla nas. To zdecydowanie uspokaja.
Tomasz Połeć