Polscy kibice po 20 latach przerwy doczekali się występu polskiego zespołu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Chociaż spotkań z Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona na pewno nie można zaliczyć do udanych, to mistrz Polski we wrześniu powiększył swoją przewagę medialną nad pozostałymi klubami LOTTO Ekstraklasy – wynika z raportu „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Już po pierwszym meczu w Lidze Mistrzów wielu kibiców zaczęło się zastanawiać, czy „Wojskowi” pasują do tych elitarnych rozgrywek. Po porażce z Borussią Dortmund z posady trenerskiej zwolniony został Besnik Hasi. Poza tym drużyna zdobyła tylko jeden punkt w trzech wrześniowych kolejkach LOTTO Ekstraklasy.

Z pewnością sportowo nie był to udany miesiąc dla mistrzów Polski, jednak wszystkie te wydarzenia wpłynęły na wzrost liczby publikacji na temat klubu. Przez ostatni rok Legia Warszawa nie schodzi z pierwszego miejsca w rankingu „Polska Piłka”. We wrześniu w nawiązaniu do klubu ukazało się prawie dwa razy więcej materiałów medialnych niż na temat drugiego zespołu w zestawieniu – Wisły Kraków.

Warto zaznaczyć, że tak dużą liczbę publikacji Legia Warszawa zanotowała ostatnio ponad dwa lata temu, gdy odpadła w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów po walkowerze z Celtikiem Glasgow. Na kolejnym miejscu podium znalazł się Lech Poznań, który utrzymał pozycję z sierpnia. TOP 5 zespołów LOTTO Ekstraklasy uzupełniły Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin.

Press Service

fot. legia.com

Zobacz również: