KONKURS Maślane ciastka z dyni

Przedstawimy przepis na pyszne, maślane, pomarańczowe dynie z kruchego ciasta. Na ciasteczka przygotuj: 1 opak. ciasta kruchego XXL Dr. Oetkera, 175 g masła miękkiego i 1 jajko. Do dekoracji potrzebne będą: 3 opak. Lukru klasycznego białego Dr. Oetkera, 1 opak. Barwnika spożywczego czerwonego Dr. Oetkera, 1 opak. Barwnika spożywczego żółtego Dr. Oetkera, 1 opak. Barwnika spożywczego zielonego Dr. Oetkera.

maslane-dynie-foto

Przygotowanie: zawartość opakowania ciasta wsyp do miski, dodaj masło i jajko. Całość zagnieć do uzyskania gładkiego ciasta. Ciasto włóż do zamrażalnika na ok. 30 minut. Po schłodzeniu rozwałkuj ciasto, lekko podsypując mąką na grubość 3-4 mm i wycinaj foremkami ciasteczka. Ciastka układaj na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz około 15 – 20 min. Po upieczeniu wystudź. Dekorowanie: wszystkie lukry przygotuj wg instrukcji na opakowaniu.
Dla naszych Czytelników mamy 5 kompletów pysznych produktów Dr. Oetkera.
Aby je otrzymać należy wysłać sms pod nr 72051 (2 zł + Vat) o treści: Express. po kropce Dr. Oetker, oraz imię i nazwisko. Na smsy czekamy do 30 października do godz. 12.00.

Zobacz również: