We wrześniu 2016 r. oglądalnościowy sukces „Wiadomości” zbudował dominację TVP1 w prestiżowym gatunku telewizyjnym, jakim jest program informacyjny.

W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości społeczno-politycznej szybka, rzetelna i klarowna informacja jest wartością decydującą w dużej mierze o sukcesie mediów elektronicznych.

We wrześniu 2016 r. oglądalnościowy sukces „Wiadomości” zbudował dominację TVP1 w tak prestiżowym gatunku telewizyjnym, jakim jest program informacyjny. Sukces „Wiadomości” oraz silna pozycja pozostałych serwisów informacyjnych TVP wskazują, że telewizja publiczna jest dla Polaków głównym źródłem wiedzy o codziennych wydarzeniach krajowych i zagranicznych.

We wrześniu 2016 r. „Wiadomości” powróciły na pozycję lidera oglądalności wśród serwisów informacyjnych, wygrywając z konkurencją pod względem widowni aż 25 razy na 29 analizowanych emisji (grupa 4+). Jedynie w 4 pozostałe dni największą widownię zdołały pozyskać „Fakty” TVN. Od 1. do 29. września br. „Wiadomości” zgromadziły największą średnią widownię – 2,9 mln widzów. Rekordowe pod względem oglądalności wydanie programu informacyjnego również należało w tym miesiącu do „Wiadomości”, które w niedzielę 25 września odnotowały blisko 3,7 mln widzów (udziały 24,5%, grupa 4+). O dominującej pozycji „Wiadomości” świadczy też fakt, iż są one w stanie najdłużej zatrzymywać widzów przy programie – średni czas ich oglądania (ATS) w grupie 4+ był we wrześniu najdłuższy i wyniósł ponad 19 minut.

W rankingu najchętniej oglądanych serwisów informacyjnych w ścisłej czołówce – poza „Wiadomościami” – niezmiennie znajduje się druga marka TVP – „Teleexpress”.

„Teleexpress” jest najbardziej konkurencyjnym programem informacyjnym w swoim paśmie – średnie miesięczne udziały tego unikatowego pod względem formuły serwisu są najwyższe na rynku i wynoszą blisko 29% (grupa 4+, 1 – 29 września 2016 r.). Średnia widownia „Teleexpressu” w analizowanym okresie wyniosła z kolei 2,4 mln widzów, co plasuje ten program na trzecim miejscu pod względem widowni. Najwyższą oglądalność w tym miesiącu „Teleexpress” odnotował w niedzielę 18 września – obejrzało go wówczas ponad 2,9 mln widzów.

*Dane Nielsen Audience Measurement

Zobacz również: