Animator kultury z Bydgoszczy usłyszał prawomocny wyrok 25 lat więzienia. Udowodniono mu aż 35 drastycznych przestępstw pedofilskich.

Od sierpnia 2015 do października 2016 roku w Bydgoszczy i innych miejscowościach Marek M. miał skrzywdzić siedmiu chłopców w wieku od 6 do 12 lat i kilkuletnią dziewczynkę. Jak podaje RMF FM, mężczyzna odurzał swoje ofiary i nagrywał filmy z ich udziałem telefonem komórkowym. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli kilkaset plików z dziecięcą pornografią.

Animator odurzał i gwałcił dzieci

Animator kultury usłyszał zarzuty m.in. seksualnego wykorzystania małoletnich oraz podstępnego doprowadzania małoletnich do obcowania płciowego.

Wcześniej zapadł wyrok w pierwszej instancji, ale odwołał się od niego obrońca Marka M. oraz prokuratura rejonowa w Bydgoszczy. Ten pierwszy wskazywał m.in. „na błędy natury proceduralnej”. Z kolei prokuratura domagała się zaostrzenia kary. Sąd Apelacyjny w Gdańsku przychylił się do tego wniosku. Co więcej, Marek M. ma zostać umieszczony w zakładzie psychiatrycznym dla sprawców przestępstw z zaburzeniami seksualnymi.