Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 32-letniego obywatela Czech, który posiadał przy sobie niemal 40 działek handlowych metamfetaminy, wyroby jubilerskie oraz broń palną i amunicję, na którą nie miał wymaganego pozwolenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci z komisariatu w Bogatyni podczas nocnej służby w oddali zauważyli pojazd poruszający się w kompleksie leśnym. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało był to 32-letni obywatel Czech. W wyniku tej kontroli policjanci zabezpieczyli przy kierującym woreczki foliowe z zawartością krystalicznej substancji oraz wyroby jubilerskie. Po badaniach okazało się, że było to niemal 40 działek handlowych metamfetaminy.

Natomiast w pojeździe mundurowi ujawnili pistolet maszynowy oraz magazynek z amunicją. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganego pozwolenia na posiadanie broni palnej.

Podejrzewany usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

 KPP w Zgorzelcu

Zobacz również: