Zabójstwo ciężarnej nastolatki wstrząsnęło mieszkańcami polsko-niemieckiej wyspy Uznam. Marię K. znaleziono w jej mieszkaniu w Zinnowitz. 18-latka zamordowano nożem. Narzędzia mordu szukano na dnie Bałtyku.

W trakcie dochodzenia prokuratura poznała motyw, którym kierowali się zabójcy zadając ciosy Marii.

Nastolatka zginęła 19 marca tego roku. Do zabójstwa doszło w jej mieszkaniu w Zinnnowitz na wyspie Uznam. Tego dnia odwiedzili ją jej dobrzy koledzy: 19-letniego Nicolasa K. i 21-letni Nico G. Pierwszy był związany z najlepszą przyjaciółką Marii.

Powodem wizyty miała być ładowarka, którą zostawili u 18-latki. Wcześniej młodzi pili w parku alkohol. Po wejściu do mieszkania poprosili o coś do picia. Maria nie przeczuwają niczego złego, poszła do kuchni przygotować napoje, wtedy otrzymała pierwsze ciosy nożem. Zadano je od tyłu. Potem – jak opisuje „Bild” Nicolasa K. miał usiąść na ofierze i dźgać raz po razie. Nico G. trzymał ją wtedy za nogi.

Po krwawej masakrze sprawcy zaczęli zacierać ślady. Pozbyli się zakrwawionych ubrań oraz noża. Narzędzia mordu szukano bez powodzenia na dnie Bałtyku.

Kiedy policja starała się ustalić, kto zabił dziewczynę, sprawcy zachowywali się tak jak zazwyczaj. Poszli nawet na nabożeństwo żałobne Marii, a Nicolasa K. przyniósł nawet ze sobą czerwoną różę.

Do ich aresztowania doszło 16 kwietnia. Teraz w Zinnowitz rozpoczął się ich proces. Podczas wcześniejszych przesłuchać oskarżeni przerzucali się nawzajem odpowiedzialnością. Starszemu grozi dożywocie, a 19-latkowi do 15 lat. Obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym ma bowiem cierpieć na chorobę psychiczną. Według prokuratury oskarżeni zabili, bo chcieli zobaczyć jak ktoś umiera. Kierowała nimi czysta żądza mordu.

Źródło: Bild, fakt.pl

Zobacz również: