30-letnia Magda Kralka jest poszukiwana listem gończym. Kobieta w przeszłości miała należeć do gangu związanego z pseudokibicami Cracovii i pośredniczyć m.in. w handlu narkotykami. Od 2017 r. stoi na czele własnej zorganizowanej grupy przestępczej.

Policja zdecydowała się udostępnić w mediach wizerunek Magdy Kralki. Za 30-latką wydano list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Jest również poszukiwana czerwoną notą Interpolu. „Podstawa poszukiwań: Art. 258 k.k § 3 – Zakładanie lub kierowanie grupą przestępczą albo związkiem określonym w art. 258 k.k § 1, mającym na celu popełnianie przestępstw” – czytamy w komunikacie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Kralka to postać bardzo tajemnicza. Na temat 30-latki trudno znaleźć jakiekolwiek informacje w sieci. Kralka ma założone konto na Facebooku, ale od listopada 2017 r. nie było ono aktualizowane. Co więcej, osoby związane z Cracovią nie kryją zdziwienia tym, że piękna blondynka miała kierować, czy też nadal kieruje, gangiem pseudokibiców odpowiedzialnym za ściąganie haraczy oraz rozprowadzanie narkotyków.

„Z naszych informacji wynika, że w przeszłości poszukiwana była partnerką Adriana Z., ps. „Zielony”. To jeden z liderów pseudokibiców Cracovii, który w grudniu 2017 r. został zastrzelony przez policyjnych antyterrorystów. Kralka od dwóch lat stoi na czele gangu kiboli Cracovii. Miała m.in. zlecać ataki z użyciem noży czy maczet. Kobieta miała być odpowiedzialna za rozliczenia finansowe z nielegalnej działalności” – ustalił dziennik „Polska The Times”.

Według gazety, po śmierci Adriana Z., Kralka przejęła pieczę nad „biznesem”. Razem z kilkoma członkami grupy uciekła policji i stanęła na czele nowego gangu. Rozprowadzane narkotyki – przestępcy wprowadzili na rynek co najmniej 65 kilogramów marihuany oraz kokainy – były sprowadzane z Hiszpanii i sprzedawane m.in. w województwie pomorskim oraz małopolskim.

Magdalena Kralka ma 30 lat, 172 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, proste włosy w kolorze blond oraz zielone oczy. Ostatni raz zamieszkiwała w Krakowie.
Służby proszą o przekazanie wszelkich informacji do krakowskiego KWP do Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób. Wystarczy zadzwonić pod numer 12 61-54-420,12 61-54-446, 12 61-54-448 lub 12 61-55-510. Można również wysłać wiadomość na email:dyzurnykwp@malopolska.policja.gov.pl.

źródło:wp.pl

Zobacz również: