Obcięli głowy młodym turystkom. Czy unikną kary?

5

W grudniu zeszłego roku dwie młode kobiety –  Norweżka i Dunka – były maltretowane i ścięte podczas podróży w marokańskich górach Atlas. Trzech muzułmańskich zabójców zostało zatrzymanych, a wyrok ma zapaść 18 lipca.

Matka Dunki chce, aby sprawcy zostali straceni.  „Zasługują na karę śmierci. Bez nich świat będzie lepszy” – pisze matka zamordowanej Louise Vesterager Jespersen. List został odczytany podczas procesu przez asystenta prokuratora Khalida El Fataoui.

Matka pisze również, że jej życie zostało zniszczone po zamordowaniu córki. „Płaczę, kiedy o niej myślę” – kontynuuje. Podziękowała również marokańskiej policji i sądownictwu za wykonaną pracę.

MAROKO: Studentki ze Skandynawii znaleziono z obciętymi głowami

Obrońcy sprawców twierdzą jednak, że żaden zdrowy psychicznie człowiek nie dokonałby tego rodzaju okrucieństwa i chcą, aby oskarżeni byli zbadani psychiatrycznie. To mogłoby uratować morderców przed najsurowszą karą.

Źródło:  Mördade flickans mor vill se dödsstraff

5 KOMENTARZE

  1. Nie dość, że tytuł wprowadza w okoliczności, których artykuł nie stwierdza, to jeszcze posiada błąd ortograficzny. Kogo tam zatrudniacie? 7-latków?

  2. Kara śmierci nie obowiązuje w Dani, pani madka powinna się zbadać u biegłego psychiatry, rzada dla nich kary której by nie dostali w jej kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ