NIEMCY: 8-latka zastraszona i dźgana nożem przez arabskich uczniów

0

Niemiecki nadawca Sat 1 pokazał reportaż o traumatycznych doświadczeniach ośmioletniej Yary w szkole zdominowanej przez imigranckich uczniów. Stała się tam wyrzutkiem, była zastraszana, a nawet dźgnięta nożem.

Mała Yara była ostatnią osobą w jej klasie, która mówiła po niemiecku w domu. Jej szkołę można scharakteryzować, jako szkołę z większością  imigrantów z uczniami Turkami i migrantami arabskimi.

– Musieli zatrudnić tłumacza, aby przetłumaczyć z niemieckiego na turecki lub arabski, aby tureccy i arabscy ​​uczniowie zrozumieli co się mówi. Czułem się trochę zagubiony i wtedy zdałem sobie sprawę, jak to musi wyglądać dla mojej córki – mówi ojciec dziewczynki, Mike F.

Dramat Yary sięgnął zenitu, gdy została dźgnięta nożem przez arabskie dziecko.

– Została po prostu pchnięta nożem przez arabskie dziecko, którego nawet nie znała. To dziecko rozcięło jej brzuch – mówi jej ojciec.  Naturalnie poszła do nauczyciela i pokazała jej, co się stało. Bolało ją i krwawiła. Nauczyciel całkowicie zbagatelizował incydent  – kontynuuje ojciec Yary.

Mike F. próbował podejść do nauczyciela po tym incydencie:  – Wtedy nauczyciel powiedział, że to dzieje się na każdym szkolnym boisku. Nie ma to nic wspólnego z tym, skąd pochodzą te dzieci.

Ojciec dziewczynki umieścił Yarę w innej szkole, w której jest szczęśliwa i znów ma przyjaciół.

voe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ