Dziesiątki przypadków napaści na tle seksualnym zostały zgłoszone przez francuskie kobiety na Twitterze. W następstwie zdobycia Mistrzostwa Świata wiele kobiet było molestowanych w francuskich miastach.

Incydenty zyskały rozgłos po tym, jak użytkowniczka Twittera o imieniu Kateya zebrała historie kobiet i udostępnił je na swoim koncie.

„Dzięki temu facetowi, który na pewno zepsuł moje samopoczucie przez długi czas, który skorzystał z okazji, by pieścić moją pochwę i moje pośladki, podczas gdy byłam półprzytomna na Polach Elizejskich. Czuję się źle, bardzo źle „, pisze użytkowniczka Twittera.

Użytkowniczka o imieniu Isa napisała: „Dla mnie był to trzeci pzrypadek … kiedy poczułam, jak ręka wsuwa się pod moją spódnicę”.

Inne kobiety będące ofiarami napaści seksualnej twierdzą, że nie wniosły oskarżenia, ponieważ sprawcy szybko uciekli w tłum, a policja nie byłaby w stanie znaleźć sprawców.

Francuska policja wzywa teraz kobiety do zgłaszania wszystkich podobnych przypadków. Szef policji, Michel Delpuech, mówił w radiu Europe 1: – Trzeba zwrócić naszą uwagę na te przypadki, aby można było przeprowadzić dochodzenie.

Sytuacja we Francji przypomina to, co wydarzyło się w Kolonii, w Niemczech, gdzie setki kobiet zostały napadnięte seksualnie podczas Sylwestra 2015 roku.

voe