Nagi mężczyzna wyskoczył przez okno, próbując uciekać przed policyjnymi antyterrorystami, którzy forsowali drzwi do jego domu. Z obrażeniami rąk i nóg trafił do szpitala. Desperat był jedną z 16 osób zatrzymanych w poniedziałek podczas kolejnej obławy na podziemie narkotykowe stolicy. W akcji wzięło udział ponad 115 policjantów, wspieranych przez śmigłowiec, i szturmani z jednostek antyterrorystycznych.

W poniedziałek, skoro świt, policjanci z Wołomina wspierani przez ponad setkę antyterrorystów ze SPAP oraz BOA, funkcjonariuszy CBŚP, Biura Kryminalnego KGP i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wkroczyli do 34 mieszkań, domów i posesji w Warszawie, Wołominie i okolicach.

W czasie akcji zatrzymano 16 osób w wieku od 29 do 61 lat, podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją, wprowadzaniem do obrotu, udzielaniem i posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz o handel bronią i włamania. W śledztwie w ciągu niespełna roku zatrzymano już ponad 100 osób, z czego ponad 60 jest aresztowanych – dodał.

Najbardziej dramatyczny przebieg miał szturm antyterrorystów na jeden z domów w Ząbkach. Gospodarz zabarykadował się w willi i szturmani musieli wyważać drzwi specjalnym taranem. Gdy w końcu pokonali zabezpieczenia i zaczęli wchodzić do domu, z okna na piętrze wyskoczył nagi mężczyzna okryty tylko tatuażami. Desperat skoczył na nogi, uderzając z całym impetem w beton. O mało co nie trafił w antyterrorystów. Jeden ze szturmanów obezwładnił nagusa i od razu zaczął mu udzielać pierwszej pomocy. Ranny, z obrażeniami rąk i nóg, trafił do szpitala.

źródło: tvp.info

Zobacz również: