Rodzina uchodźców w Niemczech otrzymuje ponad 7300 euro miesięcznie

0

Szczegóły finansowania dziesięcioosobowej rodziny uchodźców prawdopodobnie wyciekły z biura imigracyjnego w Lipsku.  Po tym, jak kopia decyzji niemieckiego urzędu imigracyjnego pojawiła się w Internecie, wywołała poruszenie. Ponieważ ich procedura azylowa trwała ponad 15 miesięcy, to rodzina uchodźców otrzymuje obecnie 7300 euro miesięcznie

Berliński poseł do parlamentu, Kai Wegner, powiedział: – To skandal, że nasza pomoc społeczna daje niektórym rodzinom uchodźców dochód, o którym zwykli Niemcy mogą tylko pomarzyć. Prawo musi być zmienione tak szybko, jak to możliwe. – dodał.

Według gazety Bild am Sonntag, ponad dwa lata po rozpoczęciu kryzysu migracyjnego, 57 693 procedury azylowe są nadal otwarte, a co czwarta procedura trwa dłużej niż 15 miesięcy. Osoby ubiegające się o azyl, które czekają tak długo na decyzję, otrzymują zarówno świadczenia dla osób ubiegających się o azyl, jak i pieniądze z pomocy społecznej.

W rezultacie płatności na rzecz osób ubiegających się o azyl są podwojone. W przypadku 14 000 otwartych spraw, które czekają na rozpatrzenie dłużej niż 15 miesięcy, dodatkowe wydatki wynoszą co najmniej 33 miliony euro rocznie.

TU CZYTAJ WIECEJ

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ