Nowe badanie holenderskiej organizacji edukacji religijnej (Verus) mówi, że 40 procent chrześcijańskich szkół regularnie odwiedza meczety.

Badanie przeprowadzono po tym, jak kilku rodziców skarżyło się na wizyty w meczetach dla swoich dzieci. Rzecznik prasowy Robbert Jan de Vries z Verus mówi, że „interesujące było zbadanie, ile szkół nadal ma więź z Kościołem i czy odwiedzają obiekty religijne innych religii”.

Podczas gdy 40 procent szkół chrześcijańskich odwiedza meczety, wiele odmawiało tego. Również wielu rodziców nie zgadza się z tym, że ich dzieci są zmuszane do odwiedzania meczetów w ramach kursy dotyczącego islamu.

Podczas wizyt w meczetach chrześcijańskie dzieci uczą się, jak odmawiać islamskie modlitwy i inne rytuały islamskie. Jeśli rodzice protestują, ich dzieci mogą wykonywać inne zadania na przykład czytać książko o islamie.

Przewodnicząca Verus, Loes Ypma, nie rozumie zamieszania. Według niej „jest coś pozytywnego, że dzieci uczą się więcej o innych religiach”.

– Pomaga to w przekazywaniu wiedzy i zrozumienia innych religii, co jest ważne w naszym wielokulturowym społeczeństwie – mówi.

dex

Zobacz również: