Muzułmanie będą w większości w Europie Zachodniej w ciągu 40 lat. Taka jest prognoza Charlesa Gave’a, ekonomisty i reportera politycznego, po porównaniu wskaźnika urodzin Europejczyków z muzułmanami. Mówi on o  zniknięciu europejskiej populacji .

W raporcie, który opublikowano w The Washington Times  Charles prezentuje kilka prostych obliczeń demograficznych. Wskaźnik urodzeń w Europie systematycznie maleje wśród ludności tubylczej, podczas gdy wśród muzułmańskich imigrantów jest wysoki i satel rośnie. Kobiety obcego pochodzenia rodzą średnio od 3,4 do 4 dzieci. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż wskaźnik urodzeń europejskich kobiet, które mają znacznie mniej dzieci ze średnią 1,6 dziecka. Według Gave ta tendencja doprowadzi ostatecznie do  „zniknięcia populacji europejskiej”.

Liczba ludności rdzennej, która obecnie jest większością, maleje, podczas gdy tym samym populacja muzułmanów w Europie, którzy stanowią obecnie mniejszość, stale rośnie. Wreszcie według obliczeń Charlesa Gave’a w 2057 roku populacja muzułmanów w Europie będzie większa niż ludność tubylcza.

„I tak, najpóźniej w ciągu 40 lat, większość mieszkańców Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Belgii i Holandii prawie na pewno będzie muzułmanami” – stwierdza Gave. –  „Będzie to oznaczać zniknięcie Europejczyków, których przodkowie stworzyli współczesny świat. Wraz z ludnością zniknie różnorodność i komplementarność narodów europejskich, co uczyniło kontynent ogromnym sukcesem przez co najmniej 5 stuleci. Nie mówię, że będzie źle lub dobrze. Mówię tylko, że będzie zupełnie inaczej, i że będzie to miało wpływ na system polityczny.”

mak

 

Zobacz również: