The Telegraph  donosi, że ​​skala wykorzystywania seksualnego dzieci wśród Świadkowie Jehowy jest gigantyczna. Zaś sekta zabrania zgłaszania takich przypadków policji chroniąc pedofilów.

Niedawno kilka ofiar oskarżyło tę sektę o celowe ukrywanie przypadków gwałtów dzieci. Obowiązuje tam zasada, że musi być co najmniej dwóch świadków molestowania, zanim incydent zostanie zbadany przez starszych.

Jeden z prawników zajmujących się niegodziwym traktowaniem dzieci wśród Świadków Jehowy uważa, że ​​Wielkiej Brytanii mogą być tysiące ofiar, które nie zgłosiły się do policji. Wiele z nich chce pozostać anonimowymi, gdyż wytyczne sekty chronią ich prześladowców, a także zniechęcają ofiary do kontaktu z władzami.

Jednak w poniedziałek Świadkowie Jehowy zaprzeczyli zarzutom, jako „całkowicie fałszywym”, dodając, że ofiary i ich rodzice mają „absolutne prawo” do zgłaszania nadużyć na policji.

Jednak adwokat Kathleen Hallisey, która wniosła sprawę przeciwko Świadkom Jehowy, twierdzi: – Większość spraw, z którymi się spotykam, odnosi się do nadużyć ze strony ludzi, który mają w tej organizacji ogromne zaufanie i prestiż. Ponadto tam nauczają, że nie powinieneś podawać innego świadka Jehowy do sądu. Istnieje również nauczanie, aby uniknąć jakichkolwiek interakcji z władzami świeckimi. Więc jeśli zgłaszasz gwałt, to łamiesz ich zasady. To może sprawić, że zostaniesz wykluczony, że ​będziesz odrzucony.

Louise Palmer, która zdecydowała się zrzec anonimowości, powiedziała, że ​​powiedziano jej, aby nie donosiła policji, że ​​zgwałcił ją jej brat, Richard Davenport, który był także Świadkiem Jehowy.

Mówi, że ​​jej brat zaczął ją gwałcić, gdy miała cztery lata, ale powiedziała, że ​​zniechęcano ją do powiadomienia o tym policji.

– Zapytałem ich, co mam zrobić? – powiedziała BBC. – Zdecydowanie zalecili mi, aby nie iść na policję, ponieważ przyniosłoby to złą sławę do Świadkom Jehowy

Jednak nie posłuchała i Davenport został w końcu skazany na 14 lat.

Palmer powiedziała, że ​​nie wierzy, że dzieci są bezpieczne w tej organizacji.

Inna kobieta, która chciała pozostać anonimowa, powiedziała, że ​​została seksualnie wykorzystana przez przyjaciela jej brata, a następnie zgwałcona przez niego. Twierdzi, że kiedy informowała swoich rodziców i starszych w swoim zgromadzeniu Świadków Jehowy, powiedziano jej również, aby nie ostrzegała władz.

Incydenty związane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci w ramach tej organizacji zostały ujawnione na całym świecie, w tym w Australii, gdzie ujawniono 1006 domniemanych sprawców wykorzystywania seksualnego dzieci.

Brytyjska organizacja Świadków Jehowy, Towarzystwo Biblijne i Porządkowe Strażnicy Wielkiej Brytanii, jest obecnie przedmiotem dochodzenia przeprowadzonego przez Komisję Dobroczynności.

Kathleen Hallisey uważa, że ​​Komisja powinna pozbawić organizację statusu organizacji charytatywnej, dodając, że wielokrotnie odmawiała zmian w swoich procedurach w sprawach molestowani dzieci.

Rzecznik organizacji powiedział: – Świadkowie Jehowy brzydzą się wykorzystywania dzieci i postrzegają to jako ohydną zbrodnię i grzech. Bezpieczeństwo naszych dzieci ma dla nas ogromne znaczenie.

esx