Aromatyczne espresso i maślany croissant w ulubionej kawiarni na dobry początek dnia, lunch w restauracji za rogiem, a wieczorem lampka wina w nowo otwartym barze w centrum miasta. Czy ten scenariusz brzmi Wam znajomo?

W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej spędzamy czas w lokalach gastronomicznych. Warto wspomnieć jednak o tym, że nasze wyjścia nie ograniczają się jedynie do zaspokajania głodu czy pragnienia, a często stanowią okazję do spotkania z rodziną, znajomymi a nawet partnerami biznesowymi. To tam rozmawiamy, śmiejemy się, pracujemy, czytamy książki oraz odprężamy po całym dniu, dlatego tak ważne jest, aby kawiarnie, restauracje oraz bary zaaranżować stylowo i nieszablonowo. Nie możemy zapomnieć również o zastosowaniu materiałów wykończeniowych wyróżniających się najwyższą jakością, dzięki którym wnętrza będą nie tylko piękne, ale i funkcjonalne!

Wyróżnij się!

Rozejrzycie się dookoła. W pobliżu znajduje się wiele kawiarni serwujących przepyszną kawę, restauracji prześcigających się w wymyślaniu coraz to bardziej kreatywnego menu oraz barów, w których wieczorny relaks to czysta przyjemność. Jak jednak przekonać klienta, że to właśnie nasz lokal jest najlepszy? Oczywiście, ziarna kawy sprowadzane z  całego świata, urozmaicone dania, bogata karta napojów czy koncerty na żywo potrafią nas zachęcić do wyboru konkretnego miejsca, jednak jak się okazuje, to wystrój lokalu jest często czynnikiem decydującym. To właśnie dlatego współczesne kawiarnie, restauracje oraz bary urządzane są przez profesjonalnych projektantów wnętrz, a do ich zwieńczenia wykorzystywane są wyłącznie najlepsze jakościowo materiały wykończeniowe, takie jak na przykład bardzo popularny w ostatnim czasie konglomerat kwarcytowy Technistone, czyli kamień udoskonalony technologicznie. Materiał ten ma wszechstronne zastosowanie – możemy nim wykończyć bary, blaty stołów, podłogę, a nawet ściany. Dzięki swoim wysokim walorom wizualnym oraz bardzo dobrym parametrom techniczno-użytkowym, świetnie sprawdzi się on zarówno na sali dla gości, jak i na zapleczu kuchennym.

Design i jakość idą w parze!

Kawiarnie, restauracje oraz bary, to miejsca, które powinny przyciągać oryginalnością, ale również spełniać najwyższe standardy jakości. Decydując się na konglomeraty kwarcytowe Technistone do zwieńczenia tych lokali podejmujemy słuszną decyzję. Materiały te nie są podatne na wilgoć i zaplamienia, tak więc rozlana woda, kawa, sok czy wino nie są mu straszne. Ponadto, wyróżniają się wysokim stopniem higieniczności, są łatwe w pielęgnacji oraz posiadają certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością – ma to niebagatelne znacznie, jeśli chodzi o miejsca, w których przygotowuje się oraz spożywa posiłki. Konglomeraty kwarcytowe Technistone posiadają również podwyższoną odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu możemy być pewni, że przez wiele lat będą zachwycać swoim niezmiennie pięknym wyglądem. Firma Technistone oferuje elementy wykonane z kamienia udoskonalonego technologicznie w wielu opcjach kolorystycznych oraz wzorniczych, co  stanowi ich kolejny atut. We wnętrzach klasycznych oraz nowoczesnych powstałych z fascynacji Skandynawią efektownie zaprezentują się elementy wykonane z konglomeratów kwarcytowych z kolekcji Noble, których rysunek przypomina żyłkowania charakterystyczne dla marmurów, takie jak np.: Areti Bianco, Lusso Champagne, Pietra Grey czy Silver Notte. W lokalach utrzymanych w bardzo modnym stylu industrialnym nie może zabraknąć materiału Noble Concrete Grey imitującego beton architektoniczny. W stylizacjach pełnych blasku świetnie sprawdzą się zaś elementy wykonane z konglomeratów linii Starlight, a wśród nich dwie nowości w ofercie Technistone – Brilliant Arabesco i Brilliant Galaxy.

W zależności od naszej wizji projektowej, możemy zdecydować się na urządzenie kawiarni, restauracji lub baru w rozmaitych konwencjach. Niezależnie jednak od tego, która stylistyka jest nam bliższa, nie możemy zapomnieć o dodatkach, które nadadzą wnętrzu charakteru. Ciekawa kolorystyka, wygodne krzesła lub fotele, nastrojowa muzyka i klimatyczne oświetlenie mogą zdziałać cuda!