Obrzydliwy atak unijnych urzędasów na Polskę, niestety wsparty przez część polskich (?) eurodeputowanych nie można nazwać inaczej jak tylko szczytem chamstwa i politycznym skandalem. Niejaki Verhofstadt (zresztą Guy), ośmielił się nazwać polski naród faszystami.
Największe polskie narodowe święto, marsz, który jest symbolem przywiązania Polaków do niepodległości ten Holender nazywa marszem faszystów!!! Ten śmieszny, mały lewak, który pochodzi z narodu bardzo chętnie kolaborującego w czasie II Wojny Światowej z niemieckimi faszystami (około 50 tys. Holendrów dobrowolnie służyło w SS), śmie nas, Polaków nazywać faszystami. W Polsce nie było nawet jednego ochotnika w tej obrzydliwej formacji.
Może warto przypomnieć temu panu, że Holendrzy, podobnie jak Francuzi, Belgowie i wiele innych tzw. europejskich narodów bez specjalnego oporu donosili Niemcom, gdzie ukrywają się Żydzi. W części tych „europejskich” krajów tworzono specjalne komanda, których zadaniem było ściganie Żydów i pakowanie do wagonów wiozących ich na śmierć do obozów koncentracyjnych.
Polska przeżyła dwa totalitaryzmy i w obu przypadkach wielu Polaków dało świadectwo bohaterstwa i niezłomności. To Polacy ginęli w kazamatach najpierw niemieckich, a potem sowieckich więzień i łagrów.
Szkoda, że tej europejskiej polityce kłamstw uczestniczą Polacy. Choć czy na pewno Polacy…
Tomasz Połeć