Barbie będzie nosiła hidżab

3
Po raz pierwszy Barbie będzie nosiła hidżab i będzie sprzedana dziewczętom jako „Muhammad Barbie”, aby trafić do społeczności muzułmańskiej.
Firma Mattel, która jest właścicielem lalki, ogłosiła w poniedziałek, że najnowsza lalka w kolekcji „Shero”. Lalka inspirowana jest Ibtihaj Muhammad, pierwszą amerykańską muzułmanką, która zdobyła medal na igrzyskach olimpijskich. Muhammad była w 2016 roku pierwszą Amerykanką rywalizującą na igrzyskach w hidżabie, czyli chuście na głowę.
„Jestem dumna, że małe dziewczynki mogą teraz bawić się z Barbie, która zdecydowała się nosić hidżab. To spełnienie moich marzeń z dzieciństwa „- napisała Muhammad w tweecie.
Wiadomość o nowej lalce została ogłoszona na podczas Gali Kobieta Roku Glamour. Lalka trafi do sprzedaży w 2018 roku.
tres

3 KOMENTARZE

  1. Na pocztku, jak ten artykuł zobaczyłem, stwierdziłem…parszywe dranie, nawet zabawki im się nie podobaja. A w sumie ta laleczka w chustce jest cudna.

    • „Na pocztku, jak ten artykuł zobaczyłem, stwierdziłem…parszywe dranie, nawet zabawki im się nie podobaja. A w sumie ta laleczka w chustce jest cudna.”
      Koło cudnej to ona nawet nie stała, ale brzydszą moge sobie wyobrazić.

  2. ,,bardzo sliczna laleczka,, mowi moja córka 4,5lat, ona ma się podobac dzieciom a nie zeby STARA BABA mowila czy ona jest piekna czy brzydka to jest szok. Nowy trend w lalkach napewno najmlodszym się spodoba i nie tylko muzułmanskim dziewczynkom ale takze innym np. polskim :)) ludzie wypowiadajacy sie na pewne tematy pojecia nie maja o czym jest mowa. To jest taka kultura i juz. Tam jest HIDZAB obowiazkowy, jest to wymog spoleczno-kulturowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ