SZWECJA: To już prawdziwa plaga! Na festiwalach gwałcą nawet 11-latki

Cztery  nastolatki zostały zgwałcone, a 11 było  wykorzystywanych seksualnie podczas festiwalu muzycznego w mieście Emmaboda. Informacje te potwierdziła policja.

Jak podała policja 4  dziewczynki w wieku 15-17 lat zgwałcono, z kolei 11  kobiet w wieku 18 lat i starszych doświadczyło innych form wykorzystywania seksualnego w czasie festiwalu.

– Jest zatrzymanych sześciu mężczyzn podejrzanych o ataki seksualne, a jeden o gwałt – powiedziała Ewa-Gun Westford, rzeczniczka lokalnej policji. Jak ustaliły media wszyscy podejrzani są uchodźcami.

W tym roku to już kolejny szwedzki festiwal naznaczony  przemocą seksualną. Przemoc seksualna na imprezach  muzycznych w Szwecji praktycznie stała się codziennością. Niektóre ofiary gwałtów, których dokonano w czasie tegorocznych imprez muzycznych, miały  11 – 12 lat.

Niektórzy organizatorzy festiwali usiłują chronić się przed przemocą seksualną w absurdalny sposób. Jak chociażby w Helsingborgs, gdzie przygotowano specjalne znaczki ostrzegające potencjalnych gwałcicieli.

SZWECJA: Wymyślili sposób na walkę z gwałtami na festiwalach! Jest jak z kabaretu

eb

Zobacz również: